Kraštietis Helmutas Lisinas – apie keturias sukaktis, helpongą ir charakterio grūdinimą

Pasak Helmuto Lisino, pasiekimų pradžia – ankštoje, mažoje Mažeikių moksleivių ir pionierių namų kambariuko kišenėje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių paplūdimyje vykusios vasaros sporto šventės metu jau antrą kartą buvo galima išmėginti jėgas, žaidžiant helpongą.
Nedaugelis žino, kad šio žaidimas išradėjas – mūsų kraštietis, stalo teniso žaidimo meistras Helmutas Lisinas, ilgus metus vadovavęs Vilniaus stalo teniso klubui „Ping Pong“.

„Helpongo“ idėja treneriui gimė 1994 metais, kai į svečius atvyko švedų klubo administracija, kurią reikėjo užimti. Pasak H. Lisino, akys užkliuvo už šiukšlių dėžės ir žaidimas gimė ekspromtu: stalo teniso rakete iš 3,5 metro atstumu nuo dėžės nutolusių keturių stotelių reikėjo taip smūgiuoti kamuoliukus, kad jie įskristų.
„Iš kiekvienos stotelės metama po šešis kamuoliukus, už pataikymą gaunamas vienas taškas, už šeštąjį kamuoliuką – trys taškai. Stotelėje pataikius visus šešis kamuoliukus, įgyjama teisė į papildomus šešis kamuoliukus. Laimi tas, kas surenka daugiausiai taškų“, – trumpai savo sugalvoto žaidimo taisykles apibūdino treneris.
Pasak kraštiečio, „helpongas“ gali padėti tiems, kurie dar nepasirinko sporto šakos, šis žaidimas tinka kompleksuotiems, nedrąsiems vaikams, tiems, kurie nenoriai lanko kūno kultūros pamokas. Svarbiausia, kad varžybas galima surengti bet kur.
Jau per du šimtus įvairaus amžiaus Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų išbandė šį žaidimą.
Plačiau apie kraštietį skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto