Krašto apsaugos ministerija skelbs šauktinių sąrašus

Nuotrauka iš KAM archyvo

Metų pradžioje Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) sudaryti šių metų karo prievolininkų sąrašai, juos bus galima peržiūrėti jau kitą savaitę.
Praėjusiais metais tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo daugiau kaip šimtas jaunuolių iš Mažeikių rajono. 

});

Sudaro speciali programa

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. pavasarį, atsižvelgdamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.
Grąžinus šauktinių tarnybą, karo prievolininkų sąrašai sudaromi kiekvienų metų sausio pradžioje, pasitelkiant specialią kompiuterio programą.

Siekiant skaidrumo, šiemet jų sudarymą stebėjo Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas, kariuomenės ir jaunimo organizacijų atstovai.
Numatyta, kad šiais metais į privalomąją karinę tarnybą bus pakviesta apie 3 800 šauktinių (pernai tarnybą pradėjo 3 554 šauktiniai), šauktinių sąrašuose buvo sugeneruota daugiau kaip 32 tūkst. pavardžių. Toks skaičius generuojamas dėl to, kad dėl...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto