Krašto apsaugos savanorių gretose – po kelis šeimos narius

Broliai Gražvydas (kairėje) ir Alfredas Nausėdos savanorystės kol kas atsisakyti nežada. Nuotraukos iš kuopos archyvo

Šiandien Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) mini savo įkurtuvių dvidešimt antrąsias metines. Ši šventė nesvetima ir Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603-iajai savanorių  pėstininkų kuopai.
Kai kurie savanoriai pareigą Tėvynei atlieka per penkiolika metų, savanoriauti ateina su kitais šeimos nariais – broliais ar seserimis.

Tarnauja keturi broliai

Mažeikių 603-iojoje pėstininkų kuopoje yra apie 100 karių savanorių: čia tarnauja net keturi broliai Nausėdos – penktajam papildyti savanorių gretų neleidžia sveikata. Vyriausiajam broliui grandiniui Gražvydui – 37-eri metai, Savanorių pajėgose jis tarnauja septynioliktus metus. Gražvydui tris kartus pareikšta KASP vado padėka, įteikti medaliai „Už pavyzdingą kario savanorio tarnybą“, jis net penkis kartus skatintas padėkos raštais.
G. Nausėda savanoriauti pradėjo būdamas 21-erių metų. Per tarnybos metus daugelį kartų keitėsi savanorio statusas, jis baigė ne vienerius kursus, ne kartą skirtas kuopos pėstininkų būrio vadu.
 „Vieniems patinka žvejyba ar medžioklė, man patinka savanoriauti. Draugai pasiūlė, atėjau, patiko, čia sudomino geri vadai, mėgstu pratybas, fizinius krūvius“, – apie savo sprendimą kalbėjo vyriškis.

Buvo ir žvalgas

G. Nausėda yra baigęs paramedikų kursus, tad gali kolegoms suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Statybininko profesiją įgijęs ir statybų vadovu dirbantis savanoris tikina, kad visa tai suderinama – vienas kitam netrukdo.
Dvi dukras auginantis Gražvydas įsitikinęs: jo savanoriavimas šeimai netrukdo, žmona tai toleruoja.
Per dešimt metų savanoriauja ir Gražvydo brolis Alfredas. Vyresniojo eilinio laipsnį turintis vyriškis savanorių gretas papildė būdamas 18 metų.
„Man tada buvo labai įdomu – ką patiria tie savanoriai. Paskui išėjau į kariuomenę, tarnavau „Geležinio vilko“ Tauragės motorizuotoje pėstininkų brigadoje, o po to vėl tapau savanoriu“, – pasakojo Alfredas.
Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos intendantė vyr. srž. Daiva Gečienė sakė, kad Alfredas yra buvęs žvalgas: tai yra sudėtingos, bet labai įdomios pareigos, vyksta stipri atranka, tad ne kiekvienas juo gali būti.

Augina pamainą sau

Tarnyba Savanorių pajėgose nė kiek netrukdo ir Alfredui: jam patinka mokymų metu palakstyti po miškus, padėti kitiems kolegoms, išbandyti save – taip jis atsipalaiduoja nuo kasdienybės.
„Susiejau savo gyvenimą su darbu, šeima ir tarnyba, kaip sakoma, viskas vienoje kupiūroje. Net žmona man sako: eik, išsilakstyk po tuos miškus, ramesnis būsi“, – juokėsi keturiolika metų tarnaujantis savanoris.
Alfredo namuose krykštauja du sūnūs: vyriškis didžiuojasi, kad augina pamainą – būsimuosius karius.
Trečiasis Nausėdų brolis Gediminas į Savanorių pajėgas atėjo atitarnavęs Lietuvos kariuomenėje. Paskui taip susiklosčius aplinkybėms dėl darbo jis turėjo išvykti į kitą miestą.
Dvidešimt dvejų metų eilinis Vytautas Nausėda į savanorių veiklą įsijungė būdamas devyniolikos. Rikiuotės savanorio karo tarnyboje vaikinas ištarnavo ketverius metus – šauliu.

Algirdas Pundzius nusprendė pasekti brolio Kęstučio pėdomis. Nuotraukos iš kuopos archyvo

Pasekė tėvo pavyzdžiu

Ne pirmus metus KASP gretose tarnauja broliai Kęstutis ir Algirdas Pundziai. Trisdešimt trejų metų Kęstutis į savanorių gretas įsirašė būdamas dvidešimt septynerių metų, prieš tai atlikęs privalomąją karo tarnybą Klaipėdoje. Šiuo metu jis yra radijo ryšio sistemų specialistas, anksčiau buvo kulkosvaidininkas.
Kuopos vadovybė eilinį K. Pundzių apibūdina kaip drausmingą savanorį, kurio užsiėmimų, mokymų, pratybų lankymas vos ne šimtaprocentinis. Prieš kelerius metus savanoris už pavyzdingą tarnybą, nepriekaištingą pareigų vykdymą Lietuvos kariuomenės dienos proga apdovanotas rinktinės vado padėkos raštu.
Pats Kęstutis sako į Savanorių pajėgas įsirašęs dėl to, kad jose tarnavo tėtis, pusbroliai, jam įdomu įgyti naujos patirties.
„Kai kas iš draugų pasirinko policininko kelią, tad ir man, kol buvau jaunas, norėjosi iššūkių. Tarnyba patinka iki šiol, tarnausiu, kol galėsiu“, – patikino suvirintoju dirbantis vyriškis.

 

 

Kęstutis Pundzius tarp savanorių pasižymi itin geru pratybų lankomumu. Nuotraukos iš kuopos archyvo

Derina tarnybą ir studijas

Kęstučio brolio eilinio Algirdo Pundziaus savanoriškoji patirtis kiek mažesnė: jis tarnauja ketvirtus metus, savo karjerą pradėjo kulkosvaidininku.
„Pirmiausia į savanorius įsirašė vyresnysis brolis, jo pavyzdžiu pasekiau ir aš: norėjosi išbandyti, kas tai yra. Man patinka kariška disciplina, nereikia galvoti, ką kartais savaitgaliais veikti. Kol kas nesigailiu, čia labai geras kolektyvas, puikūs santykiai“, – apie tarnybą kalbėjo Algirdas.
Šiuo metu tarnybą jam tenka derinti su studijomis Šiaulių universitete, jis – būsimasis vertėjas.
„Bet studijos man netrukdo, kai nori, gali viską suderinti, atrandi laiko ir ateini. Kita vertus, jei dėl savanoriavimo tenka praleisti paskaitas, mes gauname pateisinamąją pažymą“, – paaiškino A. Pundzius.

 

 

 

 

Savanorė Daiva Daukšaitė tarp vaikinų jaučiasi puikiai ir jiems niekuo nenusileidžia. Nuotraukos iš kuopos archyvo

Išskirtinumo nejaučia

Savanorėmis Mažeikių kuopoje tarnauja ir aštuonios merginos, tarp jų ketvirtus metus savanorių gretose drauge su savo jaunesniu broliu Donatu yra eilinė Daiva Daukšaitė. Baigusi Gabijos gimnaziją mergina į savanorių gretas atėjo būdama devyniolikos metų. Brolio savanorio stažas – tik vienu mėnesiu mažesnis.
„Su broliu sugyvenu labai gerai: kai mus pasiekė informacija, kad yra tokie savanoriai, sugalvojome išbandyti kažką naujo, išbandyti save. Čia visai kita aplinka, kiti žmonės, galimybė kitaip praleisti laisvalaikį. Nepasakyčiau, kad merginai tarnyba yra sunki: jokio išskirtinumo tarnyboje nejaučiu, man tai tiesiog savo galimybių patikrinimas“, – samprotavo Šiaulių universiteto trečio kurso sveikatos edukologijos studentė.

 

 

 

 

 

Eilinis Donatas Daukšas tarnauja mėnesiu trumpiau už seserį. Nuotraukos iš kuopos archyvo

Merginos nenusileidžia

Kad šalia brolis, D. Daukšaitė jautė nebent tarnybos pradžioje, kol nieko nepažinojo, tada dviese buvo geriau. Per tuos metus savanorė baigė pėstininko gelbėtojų bei beatošliaužio pabūklo kursus.
„Kol studijuoju, apie jokius pašalinius dalykus negalvoju, tad ir tarnyba man netrukdo. Kaip susiklostys gyvenimas ateityje, kas ten žino“, – apie ateitį mąstė savanorė.
Mažeikių 603-iosios pėstininkų kuopos vadas kpt. Viktoras Anglickis sakė, kad jų merginos savo sugebėjimais, fizine ištverme niekuo nenusileidžia stipriajai lyčiai.
„Kariai savanoriai – tai pilietiškumo pavyzdys. Mes didžiuojamės jaunų žmonių noru ginti savo gimtąjį kraštą bei puoselėti Lietuvos kariuomenės istorines tradicijas. Šios šventės proga dėkojame visiems savanoriams už tarnybą Savanorių pajėgose“, – savanorius sveikina kuopos vadas.
Norinčiuosius išbandyti save, susipažinti su įdomiais žmonėmis bei išmokti karybos paslapčių vadas kviečia tapti Mažeikių kuopos kariais savanoriais (www.mazeikiukuopa.lt). 

6 Atsakymai į “Krašto apsaugos savanorių gretose – po kelis šeimos narius”

 1. j.srz Gintaras parašė:

  Ech ir smagus buvo laikai,Chebryte!!! Sekmes ir istvermes Jum!

 2. Savanoris parašė:

  Prisimenu tuos brolius, labai šaunūs kariai ir geri, draudiški žmonės. Tai mano geriausiai kariai savanoriai.
  Vytautas G.

 3. Alfredas parašė:

  Stengiames-noreciau padekoti ir savo vadams kurie negailedami saves bei savo aiko organizuoja idomius mokymus kuriu pasekoje su malonumu visi tuos uzsiemimus lanko ir jais gali dziaugtis bei didziuotis.Didelis aciu ir korespondentams kurie gali apie KASP Mazeikiu Rinktine parasyti ir pareklamuoti bei pranesti kad tokia Rinktine egzistuoja musu mieste Mazeikiuose.Didelis aciu -tarnybos draugams,vadams bei visiems.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  šaunuoliai savanoriai, ištvermes ir stiprybes JUMS visiems begalinės

 5. Kristina parašė:

  Senukai, kad ir su lazdelem pratybose visad pirmi. Saunuoliai!!!

 6. Daiva parašė:

  Labai džiaugiuosi, kad Mažeikiuose tarnauja tiek daug puikių, jaunų žmonių. Dar smagiau, kad yra šeimų, kuriose tarnauja ne vienas, o keletas narių. Turime padėkoti brolių Nausėdų tėvams už patriotinį vaikų auklėjimą, kuris per paskutinius 20 metų tapo toks nepopuliarus. Gerbiami savanoriai, ačiū už tarnybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto