Krašto savanoriai dėkojo darbdaviams už bendradarbiavimą

Neringos SAFONOVIENĖS nuotr.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės Mažeikių 603 rinktinės kuopos vadas, kapitonas Viktoras Anglickis bei kuopos intendantė vyr. seržantė Daiva Gečienė dalyvavo karių savanorių ir jų darbdavių susitikime.


Pristatė savo veiklą

Savanorių darbdaviams skirta šventė jau antrąjį kartą vyko Telšių rajone esančiame kariniame Pagudonės poligone. Čia susirinko apie 60 Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių savanorių darbdavių ir jų šeimų narių iš Šiaulių ir Telšių apskričių.

Neringos SAFONOVIENĖS nuotr.

Šventė prasidėjo Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vado pulkininko leitenanto Egidijaus Budraičio sveikinimo kalba. Šiaulių ir Telšių apskričių rajonų kuopų vadai pristatė kuopose vykdomą veiklą, uždavinius, kovinį rengimą, papasakojo apie savanorišką tarnybą.


Svečiams – įvairios rungtys

Šventės dalyviai laiko tuščiai neleido, o buvo aktyviai įjungti į jiems paruoštą programą. Užsiėmimai buvo parengti net vaikams. Svečiai buvo suskirstyti į aštuonias komandas ir turėjo galimybę trumpam pabūti kariais ir savo jėgas išbandyti improvizuotame kliūčių ruože.
Vienai grupei vadovavo ir Mažeikių kuopos vadas, kapitonas V. Anglickis.
Varžybų dalyviai galėjo individualiai ir komandoje išbandyti savo jėgas mėtydami granatas į lankus, svaidydami peilius ar žvaigždutes į taikinį – šia rungčiai vadovavo intendantė vyr. seržantė D. Gečienė.

Neringos SAFONOVIENĖS nuotr.

O kokia kariška šventė be ginklų! Šaudyti reikėjo iš šratasvydžio ginklų į judantį taikinį. Taip pat svečiai mokėsi parankinėmis priemonėmis įžiebti ugnį. Viena smagiausių rungčių, kurios metu komandoms reikėjo pademonstruoti vieningą darbą –  „Vienybės kelias“. Šios rungties metu komanda, atsistojusi ant dviejų metrų slidžių, turėjo įveikti 30 metrų atstumą.
Prisikėlimo rinktinės kariai demonstravo turimą ginkluotę ir amuniciją, su kuria svečiai galėjo susipažinti gana išsamiai.


Džiaugėsi bendradarbiavimu

Po kareiviškos vakarienės, kai šventės dalyviai buvo vaišinami pagal Rytų šalių receptus pagamintu plovu, vyko rezultatyviausiai pasirodžiusių karinėse rungtyse apdovanojimai bei padėkos. Rinktinės vadas plk. ltn. E. Budraitis džiaugėsi darbdavių ir rinktinės kuopų bendradarbiavimu, dėkojo savanorių darbdaviams už galimybę savo darbuotojams garbingai atlikti pilietinę pareigą Tėvynei.
„Šia švente siekiame ne tik darbdavius supažindinti su karių savanorių veikla, ja norime pagerbti darbdavius, padėkoti jiems už tai, kad supranta savanoriškos tarnybos būtinybę, jos reikšmę bei reikalingumą ir mielai išleidžia savo darbuotojus į mokymus ar pratybas“, – kalbėjo kuopos vadas, kapitonas V. Anglickis.
Jo teigimu, daugiausia savanorių į kuopą atvyksta iš Politechnikos mokyklos ir jos Viekšnių skyriaus, bendrovės „Fauga“ , akcinės bendrovės „ORLEN Lietuva“, UAB „Unilever Lietuva distribucija“ (buvusi „Ingman ledai“).

Neringos SAFONOVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto