Krepšininką sužavėjo jaunimo ryžtas ir darbas treniruotėse

Osvaldas Mačernis neslepia, kad sezono metu gali tekti pasinaudoti vieno iš labiausiai patyrusių žaidėjų teise ir jaunesniesiems „duoti velnių“. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį Nacionalinėje krepšinio lygoje startuoja „Mažeikių“ krepšinio komanda. Draugiškose rungtynėse vienas jos lyderių buvo trisdešimtmetis Osvaldas Mačernis.

Padeda gimtojo miesto ekipai

Šešeri metai Mažeikių komandose, po to Lietuvos krepšinio klubai Alytuje ir Panevėžyje, legionieriaus duona Estijoje ir Ukrainoje, vėl žaidimas Mažeikiuose ir dveji metai Plungėje – taip iki šiol klostėsi Osvaldo sportinė biografija.
„Trylikos metų pradėjau žaisti krepšinį pas trenerį Juozą Žiaukrą, po metų perėjau į Vlado Šulco treniruojamą grupę. Dažnai padėdavau metais vyresniems Vidmanto Berčio auklėtiniams, iš kurių išsiskyrė Andrius Mažutis ir Darius Pakamanis. Po to šešeri metai atiduoti Mažeikių krepšinio klubams – iš pradžių B lygoje, po to A lygoje ir treji metai LKL. Praėjusį sezoną Plungės komandai padėjau grįžti į Nacionalinę krepšinio lygą, tad dabar stengsiuosi padėti Mažeikiams užimti kuo aukštesnę vietą šiose pirmenybėse“, – dalijosi planais krepšininkas.

Siūlymų užsienyje atsisakė

Osvaldas pažymėjo, kad pasiūlymų žaisti užsienyje buvo, tačiau kai pradedi viską skaičiuoti, labiau apsimoka likti namuose, nei važiuoti su šeima, juolab kad vyresnioji dukra jau eina į pirmąją klasę. Krepšininko teigimu, šeimą tektų palikti Mažeikiuose, tada pragyvenimo išlaidos padidėtų dvigubai ir didelio atlyginimų skirtumo nebebūtų.
„Be to, užsienyje įdomus požiūris į žaidėjo pajėgumą. Dvejus metus žaidžiau tik trečioje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje, nors gal ta komanda ir buvo stipresnė už ne vieną aukštesnio lygio ekipą. O užsieniečiams labai svarbu lygų hierarchija: jie geriau ims žaidėją iš paskutinės aukštesnės lygos komandos, bet ne tą, kuris žaidžia stipresnėje, tačiau žemesnės lygos ekipoje“, – pastebėjo Osvaldas.
Žaidėjas pripažino, kad dar viena priežastis likti namuose buvo tai, kad pradėjo savo verslą – atidarė alaus barą „Ambasada“, o jį juk reikia prižiūrėti.
„Šį sezoną mes beveik visą laiką rungtyniausime šeštadieniais išvykose. Sieksiu sukurti sąlygas, kad visas rungtynes, kurias mes žaisime išvykose ir kurios bus transliuojamos internetu, mano bare būtų galima žiūrėti gyvai per televizorių“, – planais pasidalijo žaidėjas.

Komandai – tik geri žodžiai

Kalbėdamas apie šį sezoną suburtą Mažeikių ekipą, krepšininkas negailėjo gerų žodžių: „O, iš tikrųjų ji man patinka: surinkti visi jauni, visi per treniruotes stengiasi, rodo charakterį, vyksta darbas visa jėga. Visi nori įrodyti savo buvimą aikštelėje, visi nori kažko pasiekti krepšinyje. Skirtingai nuo prieš trejus metus buvusio požiūrio – nenoriu plušėti per treniruotes, aš tą moku. Tačiau jeigu tu per treniruotes nedirbi šimtu procentų, tai ir per varžybas neparodysi visko, ką moki“.
Per septynerias draugiškas rungtynes pasiektų penkių pergalių mažeikiškis nesureikšmina. Draugiškos rungtynės, anot jo, ir yra tam, kad komanda susižaistų, pamatytų savo minusus ir pliusus. Tačiau pergalė prieš LKL komandą iš Palangos vis tiek džiugina – vadinasi, jauni mažeikiškiai gali žaisti ir su tokiomis ekipomis.

Laukia rungtynių maratonas

Krepšininkas neslėpė, kad sezono tikslai – laimėti kuo daugiau rungtynių, patekti į atkrintamąsias varžybas ir laimėti visus susitikimus.
„Laukia ilgas rungtynių maratonas – vien reguliariajame čempionate sužaisime 34 rungtynes. Manau, per jas grūdinsimės, ruošimės atkrintamosioms varžyboms. Džiugu, kad atmosfera ekipoje labai gera, nėra vidinių konfliktų, kas drasko bet kokias pastangas iškovoti teigiamą rezultatą.
Sirgalių aš negirdžiu, visas įsitraukiu į žaidimą, juos pastebiu tik per pertraukas ar po švilpuko, tačiau kitiems mūsų žaidėjams žiūrovų palaikymas labai svarbu, tad raginu mus palaikyti“, – kalbėjo žaidėjas.
Osvaldas pripažino, kad trūksta dar vieno aukšto žaidėjo, tačiau kita vertus, ši komanda gera tuo, kad bet kuris žaidėjas gali imtis iniciatyvos, taškus pelno visi, nėra taip, kad jei nesiseka vienam, tai nesiseka ir visai ekipai.
„Čia nežinai, kurį kibiau dengti – visi penki pavojingi. Starte laukia patyrę, kartu jau seniai rungtyniaujantys varžovai, tačiau mūsų pranašumas – greitis ir jaunystė“, – pabrėžė krepšininkas.

Turi dirbti ir rodyti charakterį

Mažeikiškį džiugina tai, kad turime tokio lygio krepšinio komandą, yra tęstinumas, ir jauni, lankantys Sporto mokyklą žaidėjai žino savo tikslą – patekti į reprezentacinę Mažeikių ekipą.
„Vien duomenų tam nepakanka, jaunimas turi dirbti ir rodyti charakterį, turi kovoti ir kiekvieną dieną įrodinėti, kad jis vertas šios komandos. O tam reikia dirbti visa jėga per treniruotes, negailint savęs“, – tvirtino pašnekovas.
Krepšininkas patarė jaunimui: jei yra proga, reikia mesti kamuolį ir įmesti, o ne prisižiūrėjus NBA rungtynių, mėtyti sudėtingus metimus ar daryti aikštelėje šou.
„Šou galėsi daryti tada, kai būsi lyderis ir komanda pirmaus dvidešimčia taškų“, – pridūrė  Osvaldas.

One Reply to “Krepšininką sužavėjo jaunimo ryžtas ir darbas treniruotėse”

  1. Gerbejas parašė:

    Smirda ta ambasada zeurei. bent pakvepintumet klienturos padidetu. o tai dabar kaip eilinis lokio myzbaris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto