Krepšinio klubo vadovas – apie dabartinę situaciją ir naujo sezono tikslus

Krepšinio klubo „Mažeikiai“ vadovas Arūnas Liškus. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Praėjusiais metais Mažeikių krepšinio klubas susidūrė su dideliais sunkumais, pagrindiniam rėmėjui neskyrus planuotos paramos. Ties išlikimo riba atsidūrusiam klubui pagalbos ranką ištiesė Mažeikių rajono savivaldybė – papildomai skirtas finansavimas leido klubui užbaigti sezoną. Pakeitęs vadovą klubas užbaigė sezoną ir užėmęs priešpaskutinę vietą liko Nacionalinėje krepšinio lygoje, neiškritęs iš jos.
Netrukus startuos naujasis Nacionalinės krepšinio lygos sezonas. Spalio 7 d. klubo „Mažeikiai“ krepšininkai varžysis pirmose oficialiose varžybose.
Artėjant sportininkams svarbiam sezonui, su klubo vadovu Arūnu Liškumi „Santarvė“ kalbėjosi apie klubo dabartį, tikslus ir ateities planus.

– Kaip vertinate tai, kas įvyko praėjusiame sezone? Kokios nesėkmės priežastys?
– Praeitas sezonas klubui buvo labai sunkus. Perėmiau vadovavimą laivui skęstant, sezonas buvo persiritęs į antrą pusę, klubo biudžete žiojėjo skolos žaidėjams ir kitiems kreditoriams. Esu dėkingas Mažeikių rajono savivaldybei, kad patikėjo mano žodžiu ir skyrė papildomą finansavimą klubui, taip leisdama išlaikyti šį plūduriuojantį laivą ir užbaigti sezoną. Atskirai ačiū tariu vicemerei Sigutei Bernotienei, kuri labai stengiasi, kad klubas gyvuotų ir mažeikiškiai turėtų kuo džiaugtis.
Aš pats esu ilgametis klubo rėmėjas. Mano įmonė kasmet skiria klubui paramą, praėjusiais metais – taip pat.
Taip drauge su Savivaldybe bent šiek tiek stabilizavome padėtį ir neleidome žaidėjams pabėgti į kitus klubus, o suteikėme galimybę baigti sezoną ir klubui likti Nacionalinėje krepšinio lygoje.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate šį sezoną?
– Net ir su papildomu Savivaldybės finansavimu pernai nesugebėjome sezono baigti be skolų. Tad šis sezonas kėlė daug klausimų, abejonių. Nuo pat metų pradžios dėl šio sezono kalbėjomės su savo strateginiu partneriu – bendrove „ORLEN Lietuva“ ir rėmėja – Mažeikių rajono savivaldybe. Savivaldybė kovo mėnesį skyrė paramą 2021–2022 metų sezonui, deja, be „ORLEN Lietuva“ paramos nebūtume įstengę jo pradėti. Labai džiaugiuosi, kad liepos mėnesį buvo pasirašyta paramos sutartis su šiuo koncernu. Tai mums leido pasiraitoti rankoves ir kibti į tolesnio biudžeto rinkimo bei komandos formavimo darbus.
Šiuo metu nuotaikos geros, komanda bus sukomplektuota rugsėjo 30 dieną ir nuo spalio 7 dienos pradėsime oficialias varžybas. Šiuo metu aktyviai vyksta pasirengimas sezonui, treniruojamės, žaidžiame draugiškas varžybas, šlifuojame derinius.

– Kaip sekasi formuoti komandą? Krepšinio sirgaliams rūpi, kaip ji atsinaujins?
– Komanda atsinaujins visiškai. Joje nėra nė vieno pernykščio žaidėjo. Ankstesnė komanda išsiskirstė dėl visiško neaiškumo, kaip pasitiksime šį sezoną ir ką galėsime sau leisti.
Komandą sudėlioti iš naujo buvo didelė problema. Ir naujiems žaidėjams tenka apsiprasti. Tikimės, kad 2022–2023 metų sezonui pavyks išsaugoti šios komandos pagrindą.
Nepaisant visko, mano nuomone, komplektavimas pavyko gerai. Naujasis treneris turėjo galimybę pasirinkti jo sistemai tinkančius žaidėjus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Krepšinio klubo vadovas – apie dabartinę situaciją ir naujo sezono tikslus”

  1. Ar patupde? parašė:

    O kur petrulevicius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto