Kretingiškiai ir tvarkosi, ir bylinėjasi

Organizuodama miesto tvarkymo darbus, Mažeikių miesto seniūnija įsivėlė į teisminius ginčus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Bendrovė iš Kretingos, liepos mėnesį pasirašiusi sutartį dėl miesto želdinių priežiūros, nemano, kad jos ir Mažeikių miesto seniūnijos ginčas yra pasibaigęs.
UAB „Raguvilė“ Mažeikių rajono apylinkės teismui yra pateikusi du ieškininius prašymus ir nori, kad Savivaldybė atlygintų žalą.
Bendrovės vadovas mano, kad seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, atmesdama jos konkursinį pasiūlymą ir laikinai pasamdžiusi kitą bendrovę, pažeidė įstatymą, todėl Savivaldybė turi kompensuoti kretingiškių negautas pajamas.

Kainos skyrėsi beveik 70 tūkstančių litų

Praėjusių metų spalio 14 dieną Mažeikių miesto seniūnija paskelbė supaprastintą atvirą konkursą miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugoms pirkti. Spalio pabaigoje Viešųjų pirkimų komisija savo posėdyje susipažino su trijų konkurso dalyvių: bendrovių „Paslaugos tau“, „Raguvilė“ ir „Žemaitijos agroprekyba“ – pasiūlymais ir nusprendė, kas nugalėtoja.
Konkurse dalyvavusi kretingiškė įmonė pasiūlė mažiausią paslaugų pardavimo kainą – 434 tūkst. litų, o jos konkurentė Mažeikių bendrovė „Paslaugos tau“, kuri pripažinta laimėjusi konkursą, įsipareigojo darbus atlikti už 503 tūkst. litų.

Apskundė teismui

2011 metų lapkričio 2 d. Mažeikių seniūnijos išsiųstame pranešime „Raguvilės“ vadovas Virgilijus Brazauskas perskaitė, kad jų bendrovės pasiūlymas atmestas. Seniūnas Šarūnas Armonas kretingiškius informavo: tokį sprendimą priėmė seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, išnagrinėjusi „Raguvilės“ pateiktą pasiūlymą.
Komisijos nuomone, kretingiškių pasiūlymas „neatitinka pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų“, o konkrečiau – dviejų supaprastinto atviro konkurso „Mažeikių miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugos pirkimas“ sąlygų punktų.
Bendrovės „Raguvilė“ vadovas V. Brazauskas nesutiko su tokiu viešųjų pirkimų komisijos sprendimu ir apskundė jį Šiaulių apygardos teismui.

Ieškinį patenkino

Kretingiškiams pavyko įrodyti, kad viešųjų pirkimo komisija jų atžvilgiu pasielgė neteisingai. Teismas konstatavo, kad Mažeikių seniūnijos viešųjų pirkimų komisija, priimdama sprendimą bei informuodama „Raguvilę“, apribojo įmonės galimybę pasinaudoti Viešųjų pirkimų įstatyme numatytomis teisėmis, pažeidė lygiateisiškumo ir skaidrumo principus.
„Raguvilės“ ieškinys buvo patenkintas – Šiaulių apygardos teismas 2012 metų sausio 12 dienos sprendimu panaikino Mažeikių miesto seniūnijos viešųjų pirkimų komisijos 2011-10-28 priimtus sprendimus, kuriais atmestas kretingiškių pasiūlymas ir laimėtoja pripažinta UAB „Paslaugos tau“. Be to, teismas priteisė Mažeikių rajono savivaldybei apmokėti „Raguvilės“ patirtas bylinėjimosi išlaidas – tūkstantį litų.

Pasirinko tik apklaususi

Kol vyko teisminiai ginčai, seniūnija paskelbė apklausą, kreipdamasi tik į rajono įmones ir ieškodama „laikino“ rangovo želdinių priežiūros darbams atlikti.
Po apklausos buvo pasirinkta ta pati mažeikiškių bendrovė – „Paslaugos tau“. Seniūnas Š. Armonas paaiškino, kad, kol vyko teisinis ginčas, reikėję atlikti miesto tvarkymo ir želdinių priežiūros darbus.
„Sutartis su „Paslaugos tau“ sudaryta vasario mėnesio 15 dieną 100 tūkstančių litų vertės darbams“, – liepos pradžioje sakė Š. Armonas. „Santarvę“ seniūnas patikino: ji nutrūksianti tada, kai bus paskelbtas naujo konkurso laimėtojas.

Naujas konkursas

Šių metų  balandžio 12-ąją Mažeikių miesto seniūnija paskelbė supaprastintą atvirą konkursą miesto želdynų ir želdinių priežiūros paslaugai įsigyti.
Šiame konkurse dalyvavo trys bendrovės: dvi iš Mažeikių – „Paslaugos tau“, kuri pasiūlė darbus atlikti už 871 tūkst. litų (sumos suapvalintos – aut. past.), ir „Žemaitijos agroprekyba“ (911 tūkst. litų) bei kretingiškė „Raguvilė“ (643 tūkst. litų).
Gegužės 18 dieną įvyko viešųjų pirkimų komisijos posėdis. Anot  Š. Armono, komisijai patikrinus dalyvių kvalifikaciją, birželio 26 dieną buvo patvirtinta pasiūlymų eilė.
Liepos viduryje sutartis tarp Mažeikių miesto seniūnijos ir miesto želdinius tvarkysiančios bendrovės iš Kretingos pagaliau buvo pasirašyta.

Seniūnui skirta pastaba

Savivaldybės kontrolieriai, atlikę finansinį auditą Mažeikių seniūnijoje, nustatė pažeidimų organizuojant viešuosius pirkimus. Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius, įvertinęs 2012 m. birželio 21 d. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos audito ataskaitą, sudarė komisiją, kuriai pateikus išvadas, seniūnui Š. Armonui skirta pastaba.
Savivaldybės kontrolieriai, be kita ko, nustatė, kad seniūnija, vykdydama supaprastinto atviro konkurso viešojo pirkimo procedūras, neatsižvelgė į Šiaulių apygardos teismo nutartį ir jų nesustabdė.
Pagal įstatymą, sužinojus apie teismo sprendimą, nedelsiant reikia raštu informuoti suinteresuotus kandidatus ir dalyvius apie teismo priimtus sprendimus ir, jeigu reikia, pratęsti anksčiau teikėjams praneštus pirkimo procedūrų terminus.
Mažeikių seniūnija šiuo atžvilgiu nesiėmė jokių priemonių ir taip pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Tikisi prisiteisti žalą

Tai, kad bendrovei iš Kretingos pagaliau pavyko laimėti konkursą, nepakeitė jos vadovų nuomonės. Liepą „Raguvilės“ vadovas V. Brazauskas  „Santarvei“ sakė neabejojantis, kad Mažeikių valdžia ir seniūnija kryptingai ieškojo priemonių, kaip išvengti jo įmonės atėjimo į Mažeikius. Direktorius stebėjosi: tokio valdžios nesuinteresuotumo taupyti biudžeto pinigus jam apskritai dar netekę matyti.
Biudžeto pinigų gali likti dar mažiau. Mat „Raguvilė“ Mažeikių rajono apylinkės teismui jau pateikė du ieškinius dėl žalos atlyginimo, kurių bendra suma – per 56 tūkst. litų.
Ieškiniai, pasak V. Brazausko, pateikti dėl dviejų priežasčių. Pirma, Viešųjų pirkimų įstatymas teigia, kad jeigu dėl užsakovo kaltės yra nutraukiamas pirkimas, užsakovas turi atlyginti pirkėjui visas patirtas išlaidas, susijusias su konkursu. Antra – tame pačiame įstatyme yra numatyta: jeigu užsakovas (šiuo atveju seniūnija) savo neteisėtais veiksmais perkančiajai organizacijai nesuteikė galimybės teikti paslaugų, jis privalo nukentėjusiai įmonei kompensuoti negautas pajamas.

Nagrinėjimas vis atidedamas

Rugpjūtį vyko pirmosios bylos parengiamasis nagrinėjimas, kuriame seniūnas Š. Armonas nedalyvavo, nes tuo metu atostogavo. Dėl šios priežasties nagrinėjimas atidėtas, už neatvykimą teismas seniūnui pasiūlė skirti tūkstančio litų baudą. Ieškovas turi teisę pritarti šiam siūlymui arba ne.
„Mes jo pasigailėjome ir šių pinigų nereikalausime“, – „Santarvei“ rugpjūčio pabaigoje sakė kretingiškis.
Kitas posėdis neįvyko dėl to, kad jame negalėjo dalyvauti ieškovų advokatas.
„Raguvilės“ vadovas nenusiteikęs daug komentuoti prasidėjusių teisminių ginčų: „Seniūnija eina į derybas, kalbasi su mumis. Bet nieko nenoriu sakyti, kol nepajudėjo teisminis procesas. Visu tuo užsiima įmonės advokatas“.
Anot direktoriaus, „Raguvilei“ atstovaujantis advokatas yra tvirtai nusistatęs, kad reikėtų visoje šalyje paviešinti tokius dalykus, kaip buvo pasielgta su mažiausią kainą pasiūliusia konkurso dalyve –  kad nebūtų vienoms įmonėms sudaromos dirbtinai palankios sąlygos, kitoms – dirbtinės kliūtys.

Komentuoti – per anksti

Mažeikių rajono savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Michailas Norbutas „Santarvei“ sakė, kad kol vyksta teisminis tyrimas, jis nieko nenori komentuoti.
Pasak vadovo, dabar vyksta derybos su įmone „Raguvilė“, rengiami ir teikiami dokumentai teismui. Anot skyriaus vedėjo, dar tik įvyko parengiamieji posėdžiai, o teismų datos nukeltos spalio ir lapkričio mėnesiams, tad ką nors komentuoti yra per anksti.

12 Atsakymų į “Kretingiškiai ir tvarkosi, ir bylinėjasi”

 1. AHA parašė:

  Neatspejot, ne seniunas, bet tamsta matau su seniunu bendru pomegiu daug turit. Ir isvis, pasiulymas mazeikiskei – kreipkites i giedraiti, nes kas gali paneigti, jog tas supermenas is to medzio, vietoje prabangius lauko baldus padarys ir stala iskart nukraus snapsu ir ciulpinukais…

 2. to AHA parašė:

  tai ar ne ponas seniūnas cia rasineja. Matyt is savo patirties apie uzpakalio sluostyma raso.

 3. AHA to Mazeikiete parašė:

  Ne, nu zinot, daugiabuciu gyventojai, auksciausios prabos tinginiai. Jiems ziema sniega nukask, saligatvius nusluok, medi sutvarkyk ir tt. Jei patys per savo tingejima nesugebat, nusamdykit zmogeli ir sutvarkys jums ta medi. Tokiais tempais ir uzpakalio patys greit nebenusivalysit…

 4. Nu jo Vardui parašė:

  O is kieno kisenes moka? Ten gi musu mokesciu moketoju pinigai.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  tai jeigu netenkina esama padetis kieme ,nusipirk pjukla ir problema isspresi:) o del algu ,ne is tavo kisenes moka…

 6. Mazeikiete to vardui parašė:

  Kas pridirbo tas ir turi tvarkyti. Ar bute gyvenantys zmones turi pjuklus? Galvok ka rasai.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  seip jau gali ir patys gyventojai pasirupinti savo kiemu,o nelaukti kol kas ju kiema sutvarkys, buvo laikai.kai kazkas uz jus dirbo,bet deja nebera……Jusu kiemas jus ir tvarkykites, mielieji :)

 8. Virga parašė:

  jo, geras straipsnio pavadinimas,- Raguvilė tvarkosi ir bylinėjasi,- jei Mažeikiai taip apsileidę jie greitai saviškiams išviso uždirbti neduos,- pvz. kituose rajonuose svetimai firmai užsakymų nematyti, o čia geriau saviškius nusmaugs, o Raguvilė visoj Lietuvoj teismuose pskendusi, advokatus maitina, nesuprantu, tai negi ir mūsų Santarvė svetimus palaiko, juk paprastai paskaičiuokit kiek mokesčių palieka jei savi dirba, ir algoms ir apyvartai,- kažkokia nesamonė mieste,

 9. misius parašė:

  tai negi Santarve ir jos Balciunas eina pries Mazeikius ir ju verslininkus, juk jis Tarybos narys

 10. Mažeikietė parašė:

  sutvarkykite pagaliau Žemaitijos 31 namo kieme isversta medi. Jus galite ka nors padaryti ar esate tik tam, kad alga imtumete?

 11. ne į temą parašė:

  O „Santarvė“ nežada atsiprašyti portalo skaitytojų,kad prieš porą dienų užkrėtė skaitytojų kompiuterius virusais?

 12. kretinga parašė:

  liuks mazeikiai, atiduokit viska mums ir mums tarnaukit, mes mokescius susirinksim, mums santarvė ir Balciunas pades kaip vietinius verslinykus apstumti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto