Krūmuose gyvenę vaikai prieglobstį ras Mažeikių globos namuose

Mažeikiškės su vaikais glaudėsi šiuose krūmynuose. Eglės Petkutės (lrytas.lt) nuotrauka

Pirmadienio vakarą  Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namus pasieks septyni vaikai, kurie su mamomis apie mėnesį laiko gyveno Klaipėdos miesto pašonėje esančiuose krūmynuose. Čia mažieji mažeikiškiai glausis, kol atsakingos institucijos apsispręs dėl sankcijų jų gimdytojoms.

Pasirūpino svetimi

Neįprasta situacija iškilo į viešumą, kai vienas iš krūmuose prisiglaudusių vaikų paskambino į policiją. Gavę pranešimą, į nurodytą vietą nuvyko vaiko teisių specialistai iš Klaipėdos. Suradus vaikus paaiškėjo, kad krūmuose apsigyveno dvi mažeikiškės, neturinčios darbo ir nuolatinės gyvenamosios vietos.
Mažeikiškės su savo septyniais vaikas, kuriems – nuo dvejų iki keturiolikos metų, apsigyveno  palapinėse. Čia pat ant laužo jos gaminosi valgį, skalbė ir džiovino drabužius.
Visi vaikai iš motinų buvo paimti. Vieni buvo perduoti medikams, kitais pasirūpino socialiniai darbuotojai. Kol atsakingi specialistai rūpinosi vaikais, jų motinos dingo.

Be nuolatinės gyvenamosios vietos

Vaiko teisių apsaugo skyriaus vedėja Liudvika Lapienė „Santarvei“ sakė, kad abi moterys su vaikais  gerai žinomos jos vadovaujamo skyriaus specialistams,  yra įtrauktos į socialinės rizikos šeimų sąrašą, joms teikiama socialinė pagalba.
Nuosavo būsto Mažeikiuose šeimos neturėjo. Kodėl ir kaip motinos su vaikais atsidūrė uostamiestyje, vietiniai specialistai negalėjo pasakyti.
„Abi šeimos gana sunkiai verčiasi. Viena iš jų dažnai keitė butus, todėl buvo sunku sukontroliuoti, kur išvažiuoja ir kada grįžta. Mūsų žiniomis, nei viena, nei kita mama kol kas nėra užsiregistravusios į eilę socialiniam būstui gauti“, – „Santarvei“ kalbėjo L. Lapienė.

Prisiglaus globos namuose

L. Lapienės teigimu, kol kas vaikai bus apgyvendinti Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namuose.
Vaiko teisių apsaugo skyriaus vedėja patikino, kad kai tik atsiras krūmuose gyvenusių vaikų motinos (iki pirmadienio popietės jų buvimo vieta nebuvo žinoma – aut. past.), bus aiškinamasi, ką jos planuoja daryti, kur dirbti, gyventi. Jei mažeikiškės nepakeis gyvenimo būdo, gali tekti kreiptis į teismą dėl tėvystės teisių ribojimo ir nuolatinės vaikų globos nustatymo.
Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktorės pavaduotoja Jolanta Veličkienė „Santarvei“ sakė, kad vaikų priėmimui visiškai pasiruošta.
„Vaikai pas mus galės gyventi tiek, kiek reikės. Kol išsispręs visos jų šeimų bėdos ir bus priimtas sprendimas, kur ir kaip jie toliau privalės gyventi“, – teigė J. Veličkienė.

5 Atsakymai į “Krūmuose gyvenę vaikai prieglobstį ras Mažeikių globos namuose”

 1. jo parašė:

  Labai mandagiai Valstybes isrinktieji ispraso butu gyventojus is butu,pasiulydami renovacijas,kainuojancias tukstancius! Ne visi gyventojai isgali susimoketi uz renovacijas.Ne visi nori listi i bankus ir buti nuo ju priklausomi? O kiek daug bedarbiu yra?Vienas kelias,parduoti buta ir kazkur apsigyventi,kur nereikia moketi didziuliu mokeciu…+ arteja ziema su nemazais mokesciais uz buta! O zmones bus atidave visas savo santaupas., Nezinia, ar po namo renovacijos tikrai silciau ir pigiau gyvensime? Musu namo pirmininkas Pr.Mec. Labai grubiai elgesi su namo gyventojais jiems grasindamas teismais ir iskraustymu,jeigu kuris nesusimokes uz renovacijos darbus Nemoka jis dailiai kalbeti ir tartis su namo gyventojais..Buvau pasipiktinusi sio akiplesos elgesiu,kuris vertas svarstymo! Taip kad, matome Klaipedos vaikus gyvenancius krumynuose,bet ar Mazeikiuose dar krumynuose naslaiciai negyvena? Zinau tik viena,kad cia dar ne pabaiga plesikavimui….

 2. Raudonasis malūnas parašė:

  Lietuvos mokesčių mokėtojai nelabai ką realiai ir išlaiko – išsilaiko iš skolintų pinigėlių, iš ES paramos, o patys seniai bankrutavę kartu su savo bolševikine valdžia. Su tokiais rinkėjais kaip mūsiškiai – tik į pragarą gali nujoti. Pasiskolina milijardus – tai ir paremia kai ką, bet pirmiausia – save ir savo bolševikinę partiją, pervardintą patys žinote į ką? Jei ne ES ir pasiskolinti milijardai, dėl kurios atety anūkėliai nieko gero nematys ir vargelį už skolas vargs – seniai pusę Lietuvos būtų išdvėsę bešlovindami oligarchiją.

 3. Vot, sujuokino parašė:

  Moterys vaikų teisių specialistėm gerai žinomos, joms teikiama socialinė pagalba. Turbūt tuose krūmuose Lapienė su savo specialistais ir teikia tą pagalbą?! Kam iš viso prikurta vaikų teisių, visokių socialinių? Kabinetuose kavutei gerti? Vistiek jos nieko nežino ir nieko nedirba. Išlenda po faktų kaip pilypai iš kanapių…, o mes, mokesčių mokėtojai išlaikom krūvas neįgalių tarnybų.

 4. Komentatorius parašė:

  Po velnių, kas labai sėkmingai patobulino Laisvės gatvės šviesoforus? Dar visai neseniai buvo taip, kad Laisvės ir Vasario 16_osios gatvės šviesoforas veikė ant dačiko, jei nieko nėra Vasario 16_osios gatvėje, tai nuolatos dega žalia Laisvės gatvėje, ne, pyst, dabar padarė, kad važiuojant Laisvės gatve šviesoforas dega tiek pat laiko kiek ir važiuojant iš Vasario 16-osios gatvės, net negalvojant, jog Laisvės gatvės srautas yra didesnis. Ta pati kliurka su Laisvės ir Burbos gatvių sankryžą. Seniau buvo taip, kad naktį visoje Laisvės gatvėje degdavo žalia, o čia pyst, toje sankryžoje vienintelis raudonas ir dačikas žiūri kada kokia mašina sustos ir uždegs jam žalią. Dabar padarė dar didesnę nesąmonę ir jis veikia nuolatos, keičiasi iš žalios į raudoną, nesvarbu, kad iš Burbos gatvės sukančių nėra (ir taip veikia visą parą). Ė jūs, pilvūzai kaip arbūzai, gal nebedusinkit senamiesčio mašinų išmetamosiomis dujomis. Jei norėjot, kad šioje gatvėje būtų kuo mažesnis judėjimas, tai pasiekėte, vietoj to, kad mašinos nevažiuotų į šią gatvę, jos čia atvažiuoja ir sėkmingai stovi gatvėse laukdamos žalio šviesoforo signalo. Jūs nuostabūs. Ne kitaip.

 5. Jo, parašė:

  Lietuvoje liberalus progresas akivaizdus – tak deržatj i dalšė! Mažeikiuose prieš savivaldybės rūmus betrūksta tik paminklo Markuzai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto