Kulių vasaros šventė – su dūdomis, šokiais ir kitomis linksmybėmis

Nuo liepos pradžios devynias dienas Kuliuose karaliavo išskirtinis Sofijos festivalis. Savaitėlę atsipūtę praėjusį savaitgalį esami ir buvę seniūnijos gyventojai bei jų svečiai buvo kviečiami į tradicinę, dvi dienas trunkančią Kulių seniūnijos vasaros šventę. Šeštadienį prasidėję šventiniai renginiai užbaigti sekmadienį Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidais.


Kaip ir kasmet, Kulių seniūnijos vasaros šventė prasidėjo anksti ryte. Pragydus pirmiesiems gaidžiams, su meškerėmis prie 3-iojo Kulių tvenkinio susirinko žvejai, kad pasižiūrėtų, kam užkibs didžiausia žuvis, o kas ištrauks jų daugiausiai. Šiemet žūklauti panoro 18 dalyvių. Jauniausia žvejė – 9 metų Vilnė Blėdytė.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Deivydui Narutavičiui, sužvejojusiam net 1 kilogramą 655 gramus žuvies. Iš viso iš tvenkinio ištraukta apie 7 kilogramus žuvies. Šį laimikį nepakeičiama Kulių seniūnijos šeimininkė Diana Negreckienė pavertė pačia gardžiausia, kvapniausia žuviene.
Prieš vidurdienį Kulių seniūnijos ir kultūros centro darbuotojai, užupiškiai, šiemuliškiai, Kulių miesto Paupio gatvės gyventojai, orkestras ir daugybė kitų puikiai nusiteikusių kompanijų pradėjo rinktis į jau tradicija tampančią gausią, spalvingą ir išmoningą eiseną miestelio gatvėmis.

Tiesa, dar iki eisenos reikėjo atlikti vieną kilnią misiją – iškilmingai atidaryti šiemet baigtas rekonstruoti Kulių Liepų ir Aušros gatves. Simbolinę juostelę perkirpo Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, bendrovės „Eurovia Lietuva“ atstovas Aleksandras Frolovas, Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė ir Kulių bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė.
Žinoma, kad žingsniuojant atnaujintomis miestelio gatvėmis nuotaika buvo puiki. Su malonumu į smagią eiseną įsijungė ir šventės svečiai – A. Klišonis, J. Varkalys, A. Stančikas, Savivaldybės tarybos narys Algirdas Pečiulis ir kt.
Visą dieną šventės dalyviai smagiai leido laiką. Kaip sakoma, linksmybių buvo kiekvienam pagal amžių ir skonį. Varžėsi kuliškių ir svečių komandos žaisdamos krepšinį 3 x 3, stalo tenisą, įvairiose linksmose rungtyse, lenktyniavo vandens dviračiais.
Mažieji šventės dalyviai taip pat nebuvo pamiršti. Jie su malonumu varžėsi estafetėse, dviračių slalome.

Nemažo žiūrovų susidomėjimo sulaukė sodo traktoriukų slalomas. Tie, kurių nedomino sportas, leidosi į ekskursinį turą „Sužinok apie Kulius“.
Visą dieną sportavę ar varžybas žiūrėję žmonės rinkosi į linksmąją muzikinę šventės dalį.
Vakarinėje dalyje dalyvavęs meras A. Klišonis džiaugėsi puikia švente, turininga ir prasminga programa. Rajono vadovas prisiminė neseniai praūžusį Sofijos festivalį, atidarytą „Kultūros virenę“. „Viso to nebūtų, jei nebūtų iniciatyvių žmonių. Džiaugiuosi, kad miestelis gražėja, kad tvarkosi sodybos, kad atnaujinami pastatai, kad daugėja gėlynų. Atliekame darbus, kurie miestelį daro vis gražesnį ir patogesnį. Norime, kad jaunos šeimos čia sugrįžtų ne tik svečiuotis, bet ir gyventi“, – kalbėjo A. Klišonis.
Meras į sceną pakvietė ir padėkos raštais apdovanojo aktyviausias kuliškes D. Negreckienę, Ingą Blėdienę ir A. Alčauskienę.

Vėliau Kulių seniūnė D. Petrauskienė ir bendruomenės „Alantas“ pirmininkė A. Alčauskienė sveikino ir apdovanojo šiemet gimusius mažuosius kuliškius ir jų tėvelius. Nuo metų pradžios Kulių seniūnija pasipildė 2 kūdikiais.
Apdovanojimus atsiėmė ir sporto varžybų, netradicinių rungčių nugalėtojai.
Stalo teniso rungtyje jėgas išbandė 11 dalyvių. Geriausiai sekėsi Sigitui Genučiui. Rankos taiklumą mėtydami tritaškius pasitikrino 22 dalyviai. Taikliausiai tritaškius metė Klaudijus Surplys, o iš 28 mėčiusių baudas lyderis – Mindaugas Negreckis.
Krepšinio 3 x 3 varžybose susikovė tik keturios komandos, tačiau aistrų netrūko. Pergalę šventė komanda „Simpatiški“.

Akies žvitrumą ir rankos taiklumą šventės dalyviai galėjo išbandyti smiginio rungtyje. Tarp 15 vyrų geriausiai sekėsi Tomui Šatkauskui, iš 9 moterų taikliausia buvo Sandra Raukaitė.
Šventėje netrūko ir smagių netradicinių rungčių. Mesti automobilio padangą panoro 16 dalyvių, geriausiai sekėsi Andriui Narkui. Kas toliau nusvies aulinį batą, aiškinosi 13 vyrų ir 14 moterų. Tarp dailiosios lyties atstovių pergalę šventė Birutė Juzėnienė, tarp vyrų – Aivaras Ramanauskas. Distanciniu pultu valdyti mašinėlę geriausiai sekėsi Rokui Šumbarauskui, o sodo traktoriuką – Vilmantui Jankevičiui.
Nemažo susidomėjimo sulaukė pirmą kartą Kulių vasaros šventėje surengtos vandens dviračių lenktynės. Rungėsi net 20 komandų. Sėkmė lydėjo kuliškius tėtį Tomą ir dukrą Vaivą Blėdžius.

Tradiciškai šventėje pagerbiami grožį savo sodybose kuriantys seniūnijos gyventojai. Šiemet už gražiausiai tvarkomas sodybas apdovanoti Regina ir Andrius Petraičiai, Lina ir Valdas Gliožiai, Stanislava ir Jonas Jukumai. Gražiausiai tvarkomos ūkininko sodybos titulas atiteko Irenai ir Stasiui Kniūkštams, gražiausio ūkio – Severinai ir Romanui Pušinskiams.

Po sveikinimo kalbų ir apdovanojimų linksmybės ir šokiai Kuliuose tęsėsi su atlikėju Deivydu Basčiu, grupe „Dar“, didžėjumi.
Sekmadienio vidurdienį seniūnijos gyventojai ir svečiai rinkosi į Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčią dalyvauti Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaiduose.
Po pamaldų visų laukė smagus Žemaičių Kalvarijos kultūros centro liaudies muzikos kapelos „Sosieda“ koncertas. Kas norėjo, apsilankė „Kultūros virenėje“ eksponuojamoje parodoje.
Jolanta Vasiliauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto