Kultūros centre – renovacijos pabaigos pradžia?

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Spalio pradžioje, po bemaž dvejus metus trukusios renovacijos, duris lankytojams atvėrė Mažeikių muziejus. Į pabaigą einant 2007–2013 metų Europos Sąjungos finansinės paramos laikotarpiui, laukiama, kol baigsis ir kitų mažeikiškiams reikalingų bei pasiilgtų kultūros įstaigų atnaujinimo projektai.
„Santarvė“ domėjosi, kaip ir kur link krypsta Mažeikių rajono savivaldybės kultūros rūmų atnaujinimo bei aplinkos sutvarkymo projektas. Ir, nors terminai, iki kada jis turėjo būti užbaigtas, bėgant laikui kito, dar ir šiandien neaišku, kada išauš ta diena, kai lankytojai vėl rinksis į koncertus ir spektaklius.

Projektus lydėjo teismai

Rugsėjį Savivaldybės tarybos posėdyje jo dalyviai buvo supažindinti su informacija apie 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotų projektų vykdymą.
Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė, apžvelgdama atliktus darbus, atnaujintas ir pagražintas Mažeikių miesto bei rajono erdves, pagerintas gyvenimo sąlygas, priminė: jiems užbaigti buvo papildomai skirti dveji metai, tad visi praėjusio ES paramos laikotarpio projektai turi būti užbaigti iki šių metų pabaigos.
Sudėtingiausiais, kebliausiais vedėja įvardijo tuos projektus, kuriuos lydėjo teisminiai procesai: Senamiesčio parko, Savivaldybės kultūros centro, Žemaitijos gatvės 15-ojo daugiabučio gyvenamojo namo modernizavimą.
„Gal būtų galima paprasčiau atsakyti, žiūrint kitu kampu: o kiek projektų įvykdyta, kur buvo mažiausiai problemų. Problemų buvo visur ir įvairių, pradedant projektavimu, technine priežiūra, rangovais,  pridavimu, nenumatytais bei paslėptais darbais, kurių rangovai negali įvertinti prieš pirkimą. Taigi sėkmingai pasibaigusių projektų skaičius – tikrai nedidelis“, – pastebėjo Savivaldybės meras Antanas Tenys.

Įgyvendinimui – milijonai eurų

Minėtam ES finansiniam laikotarpiui regioninio planavimo būdu Mažeikių rajonui buvo skirta daugiau nei 51 mln. eurų.
Daugiausia, 43 proc. lėšų, pagal regioninio planavimo priemones, atiteko regioninių centrų augimo plėtrai. Antroje vietoje – lėšos daugiabučių namų atnaujinimo projektams ir vadinamiesiems „minkštiesiems“ projektams, tokiems kaip kvalifikacijos kėlimas, strateginių plėtros planų rengimui, mokymams.
Pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1-ojo prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“, buvo nuspręsta įgyvendinti Mažeikių muziejaus, Viešosios bibliotekos, Savivaldybės kultūros centro pastato bei aplinkos atnaujinimo projektus, atnaujinti ir kitus miesto bei rajono objektus.

Atnaujinimas su kliūtimis

Teoriškai daugiau nei 1,5 mln. eurų vertės Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro atnaujinimo ir aplinkos sutvarkymo projektas įgyvendinti pradėtas 2012-ųjų birželio 6 dieną. Tada buvo pasirašyta projekto finansavimo ir administravimo sutartis.
Realius statybos darbus rangovė – UAB „CCM Baltic“ – objekte pradėjo vykdyti 2015-ųjų sausį.
Ilgai trukęs ieškinių bei skundų dėl rangos darbų viešųjų pirkimų aiškinimasis teisme „ištirpdė“ laiką, skirtą rangos darbams atlikti.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Kultūros centre – renovacijos pabaigos pradžia?”

 1. Taigi, parašė:

  Svarbiausia ,kad po šios renovacijos būtų dar kam ateiti , nes žmonės masiškai išvažiuoja . Be jokios abejonės, renovuotose kultūros namuose lankysis, politikai, valdininkai , (ne)biudžetinių įstaigų vadovai.

 2. Romui parašė:

  Ją planuojama pastatyt tik iki 2020 metų…

 3. Romas parašė:

  O kaip su arenos statybomis? Manau ją jau turėjom turėti dabar,kadangi reprezentacinė miesto krepšinio komanda žaidžia mokyklos salėje.

 4. ... parašė:

  kaimas selsta

 5. Komentatorius parašė:

  Kultūrkę apskritai reikėjo nugriauti.

 6. Jazminas parašė:

  Kam tą „kultūrkę“ renovuoti? Pastatys areną ir dauguma, ar bent jau didieji renginiai persikels ten. Nors išorę pastato tikrai galėtų atnaujinti, nėra vienas iš gražiausių pastatų mieste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto