Kultūros centrų įvertinimui trukdo… renovacija

Pirmasis įvertinimą pelnė Mažeikių savivaldybės kultūros centras. Nuotrauka iš redakcijos

Kultūros ministerija paskelbė konkursą geriausio praėjusių metų kultūros centro premijai gauti.
Šiemet Mažeikių savivaldybė negali pasiūlyti šiam įvertinimui nė vieno rajono kultūros centro, kadangi juose vyksta renovacijos.

Ką siūlyti – būtų

Premija kultūros centrams skiriama už pastarųjų penkerių metų aktyvią, kūrybingą ir novatorišką kultūros centrų veiklą, puoselėjant etninę kultūrą, mėgėjų meną, kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką (edukacinę), pramoginę veiklą, tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuojant profesionalaus meno sklaidą.
Skiriant premijas taip pat atsižvelgiama į kultūros ir meno darbuotojų kvalifikaciją, darbo organizavimui reikalingų priemonių bei kultūros centrų patalpų būklę.
Savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Angelės Rupkutės teigimu, paskutinis reikalavimas ir pakiša koją mūsų Savivaldybei, dėl jo negalima pasiūlyti nė vieno kandidato iš mūsų rajono.
„Rajone yra gerai dirbančių kultūros centrų, kuriuos tikrai būtų galima siūlyti kaip kandidatus, bet taip susiklostė, kad visi jie būtent šiais metais laukia renovacijos. Viekšnių kultūros centras išvis neturi salės, Urvikiai, Tirkšliai renovuojami. Kada tik galėsime, būtinai siūlysime – visi dirba gerai“, – tvirtino vedėja.
Kultūros centrus premijoms turi teisę siūlyti savivaldybių administracijos, įvairios kultūrinės organizacijos, kitos nevyriausybinės organizacijos, kultūros centrai bei fiziniai asmenys.

Įvertinti trys centrai

A. Rupkutė džiaugėsi, kad Mažeikių rajonas turi kuo pasigirti jau dabar: geriausių kultūros centrų premijos iki šiol skirtos jau trims kultūros centrams.
Pirmoji kregždė buvo daugiafunkcinis Mažeikių savivaldybės kultūros centras, vadovaujamas Kristos Kinčienės: jam geriausio rajono kultūros cento vardas suteiktas 2005 metais.
2009 metais Kultūros ministerijos įsteigtą geriausio praėjusių metų trečios kategorijos kultūros centro premiją ir atminimo ženklą pelnė Židikų kultūros centras ir jo direktorė Svetlana Jurgelienė. 2011 metų kovą šį titulą pelnė ir Sedos kultūros centras (vad. Gintautas Griškėnas).

4 Atsakymai į “Kultūros centrų įvertinimui trukdo… renovacija”

 1. Stasė parašė:

  Va kur ponas Maneikis gali savo autoritetą pakelti: tegul rūpinasi Viekšnių kultūros centro patalpomis,va tada viekšniškiai jam ačiū pasakys,o tai į proftechninę prisiprašyti jau kaip išmaldos gatvėj kaulyti:nori leidžia,nori ne:sėdėkit pirtyje kultūrinkitės

 2. Daiva parašė:

  Argi patys kultūros darbuotojai kalti,kad neturi darbui tinkamų patalpų? Tada jie nurašomi amžiams ir jų darbas nevertinamas.Gal reikėtų ne vien Mažeikių centrą finansuoti,bet atkreipti dėmesį ir į mažesniųjų problemas,juk jie ne mažiau dirba,tik sąlygų neturi.O padaro tikrai puikių dalykų.Gal verttėtų protingiesiems viekšniškiams sukilti ir pakovoti už savo būvį?

 3. Grega parašė:

  Viekšnių kultūros centras dirba , stengiasi, bet glaudžiasi tik miestelio pirties dalyje. Rajono valdžia tikrai toms problemoms abejinga.

 4. viekšniai parašė:

  Viekšniai jau apie 40 metų neturi kultūros namų ir tai nerūpi rajono vadovams.Akmenės valdžia bent mėgino pastatyti,o Mažeikiams viekšniškių problemos dzin.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto