Kultūros centrų pertvarka vėl stringa

Antano JANUŠONIO piešinys iš redakcijos archyvo

„Santarvė“ jau rašė, kad Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas užsimojo optimizuoti kultūros centrus. Savivaldybės administracijos vadovui buvo duota užduotis peržiūrėti ir įvertinti, ar reikalingi visi aptarnaujančio personalo etatai, pateikti siūlymus dėl buhalterinės apskaitos ir kultūros centrų valdymo optimizavimo. 
Kol kas sulaukta atsakymo tik dėl kultūros įstaigų buhalterijos dalinio centralizavimo, kuris „sutaupytų“… vos pusę etato. Spėjama, kad ir šį kartą kultūros centrų pertvarka gali įstrigti dėl artėjančių rinkimų – taip nutiko ir praėjusią kadenciją.

Kontrolės komiteto iniciatyva rengiama nauja Savivaldybės administracijos struktūra, šis   komitetas užsimojo optimizuoti ir kultūros centrus. Kad būtina efektyvinti kultūros centrų veiklą,  komitetas nutarė praėjusių metų lapkričio mėnesį, susipažinęs su pateiktais duomenimis apie etatus, finansavimą, pritrauktas lėšas iš projektų, rėmėjų, išklausęs jų vadovų pozicijas.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus pateikta informacija apie kultūros centrų veiklą rodo, kad asignavimai vienai kaime veikiančiai įstaigai praėjusiais metais vidutiniškai svyravo nuo 80 iki 170 tūkst. eurų. Didžioji dalis šių išlaidų tenka darbo užmokesčio fondui. Kultūrinei veiklai iš biudžeto buvo skirta vos 20 tūkst. eurų.

Kontrolės komitetas stebėjosi, kad tokiems „nedideliems pinigams“ apskaityti kiekviena įstaiga turi atskirą buhalterį. Pastebėta, kad kitose savivaldybėse populiarėja sprendimas biudžetinėse įstaigose taikyti centralizuotos buhalterinės apskaitos modelį.

Komiteto nuomone, mūsų rajono kultūros centrų apskaitą taip pat būtų galima tvarkyti centralizuotai, o sutaupytas lėšas panaudoti kultūrinei veiklai. 
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Kultūros centrų pertvarka vėl stringa”

  1. Ką gali mūsų rajono valstybės tarnautojai ir politikai valdžios? parašė:

    „sutaupyti“… pusę etato. Jūs rimtai? Ne, jie gali Akmenei perleisti medienos klasterį, padidinti trigubai verslo liudijimo įmokas, lyginant su ta pačia Akmene. Ir viskas? Kodėl negali kultūros centrų pertvarkoje centralizuoti direktorių etatus? Rajone vietoj N direktorių 3:Viekšnių, Tirkšlių ir dar vieną. Kultūra žlugtų rajone ?Baikit. Manau būtų efektyviau panaudojamos lėšos kultūrinei veiklai. Negi daugelyje seniūnijų daugėja gyventojų skaičius? Dabar pagal ,,blatą“ iš biudžeto įsigyję brangios įrangos naudoja ją 2kartus metuose ir giriasi kokie šaunuoliai,,pritraukė“ investicijas įrangai įsigyti. Negi mūsų valdžios tokios neįgalios? Beje, Mažeikių politikams bei valstybės tarnautojams juoda dėmė. Ją išryškino STT pareigūnai .Dėkojame jiems už tarnybą. Kiek dar išskirtinių sąlygų yra sudarę Mažeikių politikai ir valstybės tarnautojai korumpuotiems verslinykams? ,,Finansuojamo projekto „Švietimo paslaugų kokybės gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“, kurio vertė 405 904,19 Eur (335 458 Eur be PVM), vertės be PVM, t. y. ne mažiau nei 33 000 Eur kyšis. Tikrai? Tokie pinigai už konsultacijas? Kiek dar tokių projektų??? Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/stambiu-kysiu-emimo-byloje-kaltinama-mazeikiu-valdininke-grazinama-i-darba-56-1640142?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto