Kultūros darbuotojai protestavo tylos koncertu

Kultūros darbuotojų proteste aktyviai dalyvavo ir Mažeikių kultūrininkai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=448 template=caption]Antradienį, minėdami tarptautinę muzikos dieną, šalies kultūros centrai pakvietė pasiklausyti tylos skambesio. Šiame kultūros darbuotojų proteste aktyviai dalyvavo ir Mažeikių kultūrininkai.


Nori atkreipti dėmesį

Tikriausiai ne vienas mažeikiškis nustebo, kad pakviestas švęsti tarptautinės muzikos dienos pamatė užrištas kultūros darbuotojų burnas ir išgirdo spengiančią tylą. Būtent taip Mažeikių, taip pat ir visi šalies kultūros darbuotojai protestavo dėl mažų atlyginimų. 
Tyla į žiūrovus prabilę meno kolektyvai ir jų vadovai teigė tikintys bent taip atkreipti dėmesį į šalyje vyraujančią socialinę nelygybę, kurios aukomis jie ir jaučiasi tapę.
„Bent šitaip tikimės parodyti, kad mes esame, ir viliamės, kad būdami vieningi pasieksime savo tikslo. Niekas mūsų nepastebi, net neužsimena, kad gauname mažus atlyginimus, kad reikėtų skirti daugiau lėšų kultūrinei veiklai. Valdininkai skelbia, jog didins algas vieniems, didins kitiems, o kultūros darbuotojai vis lieka nuošalyje. Man gaila ir bibliotekininkų, ir muziejininkų, ir, be abejo, kultūros darbuotojų, kurie negaili nei laisvalaikio, nei pastangų, o daug dirbdami kartais jie kultūros namus net paverčia pirmaisiais namais“, – sakė Savivaldybės Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė.
Ji pridūrė, kad neretai kultūros darbuotojai su dviem kolektyvais dirba už pusę minimalios algos, todėl dauguma jų yra priversti ieškotis kitų darbų. Jauni specialistai, įgiję išsilavinimą, taip pat dažnai nepritampa kultūros srityje vien dėl mažo atlygio, todėl kovoti su čia problema, pasak direktorės, reikia iš visų jėgų.


Aktyviai dalyvavo

„Tyliajame koncerte“ dalyvavo rajono Savivaldybės kultūros centro meno kolektyvai ir jų vadovai, tarp kurių mėgėjų teatro trupė „Visavi“, tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, tautinių šokių kolektyvas „Jurginėlis“, ansamblis „Bočiai“, folkloro ansamblis „Alksna“ bei vaikų folkloro ansamblis „Alksniukai“, šokių kolektyvas „Šarma“, Urvikių kultūros centro estradinė grupė „Po stogu“, kantri šokių kolektyvas „Ciongas“, kapela „Pagunda“, mišrus choras „Draugystė“, vaikų šou grupė „Lietutis“, Skrajojamasis teatras, humoro grupė „Vamzdiec“ bei Mažeikių kultūros centro darbuotojai.
Koncertą-piketą reziumavo dainų kūrėjo ir atlikėjo Stasio Žebrausko muzika, nutraukusi kultūros darbuotojų tylą. Atlikėjas, užtraukęs dainas apie emigraciją, Tėvynę ir pakitusią jos prasmę, sakė, kad norint sulaukti geresnio gyvenimo, svarbiausia – būti kartu.
„Žinau vieną dalyką: jeigu neturi ką pasakyti – geriau tylėti, bet nemeluoti, taip pat, jeigu gimei kurti, tai ir negali nieko kito daryti. Ar įmanoma, kad kultūra būtų suvokta, jei kiekvienas kurs sau? Tik būdami kartu ir siekdami tikslų sulauksime geresnės ateities“, – tikino S. Žebrauskas.


Rankų nenuleis

K. Kinčienė teigė, kad siekiant didesnių atlyginimų nuveikta daug. Ne kartą kreiptasi į kultūros ministrą Šarūną Birutį, šalies Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komiteto pirmininkei Audronei Pitrėnienei siūlyta kultūros darbuotojų atlyginimo kėlimo problemą svarstyti komitetuose.
Rengta tolerantiško priminimo akcija „Neužmirštuolės“, skirta Seimo narių bei valdininkų priešrinkiminiams pažadams priminti, tiesiogiai jiems siunčiant jų pačių išsakytas mintis.
Praėjusią savaitę prie Vyriausybės rengtas kultūros darbuotojų mitingas, o „Tylusis koncertas“ tęsia darbus užsibrėžto tikslo link.
Nors rezultatų kol kas ir nematyti, kultūros darbuotojai tikino atkakliai sieksiantys užsibrėžto tikslo.
„Nuotaikos liūdnos, tačiau svarbiausia yra nenuleisti rankų. Sujudo visi šalies kultūros centrai, vieningai protestuojame ir siekiame, kad nebūtume pamiršti.
Kad ir kaip būtų, optimizmo neprarandame, dirbsime toliau, tačiau viltis, kad gausime didesnius atlyginimus, nedingsta“, – tikino K. Kinčienė.
Ji pabrėžė, kad jeigu situacija nepagerės, ateinančiais metais dainų šventę galime sutikti taip pat tyliai, kaip ir minėjome Tarptautinę muzikos dieną.

2 Atsakymai į “Kultūros darbuotojai protestavo tylos koncertu”

  1. Matrioska parašė:

    Manau,kad netyleti reikia,bet Lietuviskas cestuskes traukti ir lb.garsiai! Valdininkai tylos nesupranta…

  2. pritariu parašė:

    Šaunuoliai.Įdomu ir reikalinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto