Kultūros departamento atstovai lankėsi Renavo dvare

Vienas iš projekto tikslų yra restauruoti Renavo dvaro sodybos rūmus ir pritaikyti juos turizmo poreikiams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį Kultūros departamento specialistai buvo atvykę pasižiūrėti, kaip vykdomas Renavo dvaro rūmų restauracijos projektas, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Mažeikiškiai iš specialistų sulaukė vertingų patarimų.

Darbai artėja prie pabaigos

Rūmų remonto darbai, kuriems iš Europos Sąjungos fondų skirta apie 3,2 milijono litų, turi būti baigti iki šių metų balandžio pabaigos, o likusius pastatus – svirną, katilinę – planuojama sutvarkyti iki 2013-ųjų.
Vienas iš projekto tikslų yra restauruoti Renavo dvaro sodybos rūmus ir pritaikyti juos turizmo poreikiams. Tuo labiau kad Renavo dvaras yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, su savo apylinkėmis patenkantis į nacionalinį Žemaitijos turistinį maršrutą.
Kultūros departamento, kontroliuojančio projekto lėšų panaudojimą, atstovai atvyko į Renavą, norėdami įvertinti, kaip baigiami Renavo dvaro remonto darbai.

Sulaukė patarimų

Svečius priėmęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys pasidžiaugė specialistų apsilankymu – iš jų sulaukė naudingų patarimų.
„Su rangovais laužėme ietis, kaip išspręsti aštuonių koklinių krosnių problemą. Jiems sutvarkyti Europos Sąjungos lėšų neskirta. Kai sudėjo parketą, išdažė patalpas, pakeitė langus ir langines, pakabino šviestuvus, tos krosnys atrodo apgailėtinai. Rajono biudžetas skurdus – iškilo problema, kaip tas krosnis atnaujinti“, – pasakojo pavaduotojas.
Po svečių apsilankymo mažeikiškiai jau žino, kaip spręsti problemą. Žadama ieškoti mecenatų, rėmėjų.
„Pavyzdžiui, galima leisti patalpose organizuoti renginius, už tai prašant sutvarkyti krosnį. Arba prie jos galima pritvirtinti lentelę, kurioje būtų nurodyta mecenato pavardė“, – pasidalijo idėjomis S. Šiurys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto