Kultūros renginių organizatoriams nerami kiekviena diena

Nuotr. iš SAM archyvo

Birželio viduryje Lietuvoje atšaukus karantiną, šiek tiek lengviau kuriam laikui atsikvėpė ir kultūros sektoriaus darbuotojai, organizuojantys įvairius renginius. Nors ir su įvairiais apribojimais, saugumo reikalavimais, bet renginiai vyko visą vasarą, rudenį.
Ir vis tik mūsų rajono kultūros įstaigų vadovai tikina: kiekvienas renginys darbuotojams yra lyg parako statinė, nes niekada nežinai, ar į renginį neateis koronavirusu užsikrėtęs asmuo, ar neužkrės kitų dalyvių.

Reikalavimus įgyvendinti nesunku

Laikinai Mažeikių kultūros centro direktoriaus pareigas einanti Elena Driaučiūnaitė sako, kad iki šiol saugumo reikalavimus dėl koronaviruso prevencijos renginių metu įgyvendinti nebuvo labai sudėtinga.
Nesunku išspausdinti ir ant įstaigos durų pakabinti lankytojams skirtą informaciją apie prievolę dėvėti apsaugines kaukes, laikytis atstumo, naudoti rankų dezinfekavimo priemones.
Didžiausio mūsų rajone kultūros centro darbuotojams ne naujiena ir bilietų į renginius pardavimas, naudojantis elektroninėmis sistemomis.
Kai žmonės nusiperka bilietus elektroniniu būdu, iš karto įvyksta ir jų privaloma registracija į renginį. Todėl patiems centro darbuotojams lankytojus tenka registruoti tik į vietinius, mažeikiškių organizuojamus renginius, kurių bilietai parduodami arba kvietimai į juos dalijami centro kasoje.

Vieni rizikuoja, kiti ne

Kadangi salėje turi būti ribojamas žmonių skaičius, užtikrinama, kad jie sėdės vieni nuo kitų nutolę tam tikrais atstumais, maksimalus vieno renginio žiūrovų skaičius Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje – 350.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto