Kuo kvepia Kalėdos „Saulutėje“?

Nuotr. iš darželio archyvo

Kaip perteikti Kalėdų laukimo džiaugsmą mažiems vaikams? Suaugusiesiems atrodo, kad būtinai reikia dovanų, Kalėdų senelio, animatorių arba kažko tokio, kas priverstų aiktelėti mus, suaugusiuosius. Sutinku, tėvus – taip, bet ne vaikus. Todėl šiais metais, diskutuodami su tėvais apie tai, kas iš tiesų svarbu vaikams, kas suteikia jiems saugumo, meilės ir jaukumo, atradome žemiškus dalykus. Tai – šeima, mamos ar tėčio sekama pasaka ar niūniuojama lopšinė, mylimas žaislas, kurį vaikas glaudžia prieš užmigdamas.

Todėl, kad praleistume turiningą laiką kartu, pasirinkome Mažeikių Henriko Nagio viešąją biblioteką. Ši vieta yra unikali tuo, kad joje galima ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti įvairiose vaikams pritaikytose edukacijose, susitikti su pasakų herojais.

Nuotr. iš darželio archyvo

Nudžiugome, kai tėvai su mažaisiais skaitytojais ir mes, pedagogai, buvome pakviesti į šešėlių teatro pasirodymą. Vaikai įsijungė į pasakos apie ežiuką kūrimą. Sensoriniai elementai: kankorėžiai, vilna, plunksnos – leido vaikams suaktyvinti pojūčius ir suteikė jiems džiugių emocijų. Naujos patirtys: išmaniosios grindys, kuriose vaikai skaičiavo žvaigždes, gaudė balionus, žaidė su „sniego gniūžtėmis“, šeimos traukinukas, vingiuojantis tarp knygų lentynų – bei vaikų juokas suteikė viltį sugrįžti dar ne sykį.

Netradicinė vieta edukacijai, jeigu ji tinkamai apgalvota ir pritaikyta, suteikia galimybę mažiems vaikams kartu su šeima kokybiškai, kūrybiškai ir jaukiai pasitikti šventinį laikotarpį. O kuo kvepia Kalėdos, tikime, atsakys kiekvienas, dalyvavęs šioje edukacijoje.

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto