Kūryba padeda sugrąžinti protą į vietą

Telšių švietimo centre atidaryta Telšių rajono dailės ir technologijų mokytojų darbų paroda „KORO…“. Joje eksponuojami įvairūs unikalūs kūriniai: paveikslai, medžio darbai, mandalos, riešinės ir kt.
Atvykusieji su smalsumu bandė atspėti, kas slypi už paslaptingo parodos pavadinimo – ar tai žemaitiškas žodis, ar speciali kūrybos technika, kurią naudojo mokytojai?

Mokytojai kūrėjai

Pasveikinusi susirinkusiuosius Vincento Borisevičiaus gimnazijos ir „Atžalyno“ progimnazijos pedagogė Ligita Kaziukonė pristatė mokytojus kūrėjus. Tai – Marija Krajinskienė (Vincento Borisevičiaus gimnazija), Jolanta Bieliauskienė („Kranto“ progimnazija), Regina Nostienė (Žemaitės gimnazija), Gražina Raudonienė („Džiugo“ gimnazija), Audrius Skukauskas („Germanto“ progimnazija), Rita Sadauskienė (Luokės Vytauto Kleivos gimnazija), Nomeda Dužinskaitė-Statkienė (Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija) ir L. Kaziukonė.

Mokytojai kuria

L. Kaziukonė netrukus praskleidė paslapties šydą: parodos pavadinimas yra žemaitiškas žodis, sukurtas ekspromtu, bet suderintas su profesoriumi Juozapu Pabrėža.

Mokytoja pasakojo, jog ir paroda sudaryta iš greitai ir ekspromtu padarytų darbų. Vieni darbai gimė seminaruose, kiti pedagogai užfiksavo akimirkas kažkur būdami, dar kiti sukūrė eksponatus per keletą dienų.

„Pirmiausia mes kuriame sau, o tada atiduodame jums. Kas nori, pamatys ir išgirs, ką mes čia vaizdavome. Vienam tai reikš labai daug, kitam gal bus tik gyvenimo akimirka ar psichologinis nusiraminimas. Darbus visi mes matome skirtingai: mes vienaip, jūs kitaip. Bet kiekvienas darbelis turi savotiškos šilumos ir yra su tam tikru užslėptu pavadinimu. Tuose darbuose galima pamatyti tam tikrą žmogaus ryšį su savimi. Vienam jis grafiškas, kitam akvarelinis, dar kitam labai išreikštas kitaip…“ – pasakojo Ligita. Jos teigimu, dailės ir technologijų mokytojai negali nekurti – jie visada nerimsta ir nori būti matomi, nori parodyti save, kad jie egzistuoja. „Kuriame su įvairiausiomis priemonėmis ir su savo geriausiais jausmais. Kuriame visur: namie, galbūt darbe jau pradedame mintį kurti ir namuose ją užbaigiame“, – sakė mokytoja.

Sveikinimai

Visus pasveikino Telšių švietimo centro metodininkė Giedrė Raudonienė, linkėdama mokytojams ir toliau kurti, žadinti kūrybingumą ir kitą kartą pristatyti ne tik savo darbus, bet ir savo mokinių kūrinius: „Žinau, kad jūs uždegate juos ta liepsna, kuria patys degate.“
Prie sveikinimų prisidėjo kolegė, Švietimo centro metodininkė Nijolė Vaičekauskė: „Kaip džiugu, kad net daug atidavus mokiniams dar lieka visko ir sau, ir aplinkai.“

Šventėje dalyvavo ir itališką dainą kūrėjams skyrė salezietis Massimo Bianco.
Muzikos kūrinius mokytojams atliko Vincento Borisevičiaus gimnazijos mokinys Dominykas Viknius ir „Džiugo“ gimnazijos mokinė Agnė Airošiūtė.

Parodos autoriai – apie savęs išdalijimą mokiniams

Renginio metu darbų autoriai buvo pakviesti pasidalyti mintimis.
Mokytoja G. Raudonienė tvirtino, jog čia labai maža dalis to, ką mokytojai gali: „Čia tikrai ne pirma ir ne paskutinė paroda. Linkiu kolegoms neprarasti savo vidinio vaiko, nes tik tas vidinis vaikas leidžia mums pasidžiaugti mažais dalykais, kasdienybėje pastebėti įprastus, bet nepaprastus dalykus. Tuo ir skiriasi kuriantis žmogus, kuris plačiau mato ir geba tai išreikšti: muzikos, dailės kalba ir kt.“

Mokytoja J. Bieliauskienė džiaugiasi kiekvienu susitikimu su kolegomis. Ji teigė nuolat kurianti, ieškanti vis naujų ir įvairesnių technikų, o šiuo metu ypač pamilo sages, kurias gamina ir labai mėgsta dovanoti. Kartais net pasvajojanti apie jų parodą.

Mokytoja R. Sadauskienė parodoje pristatė savo mandalas ir vasaros darbą – paveikslą „Pieva“. Ji kalbėjo, jog labai mėgsta dviprasmiškus žodžius, taip nutiko ir šį kartą. Pajuokavo, jog darbų ciklas „Pieva“ gimė tada, kai mokyklose pradėtos vykdyti atnaujintos programos. „Čia visiška „pieva“, – sakė Rita. Ir taip jos kūryboje atsirado „Pieva“, ir tai tikrai ne pabaiga. Pedagogės teigimu, dar yra daug sričių, kur galime pasakyti „pieva“.

Mokytojas A. Skukauskas teigė, jog kurti dailės ir technologijų mokytojui yra tikrai daug sunkiau nei paprastam mokytojui: „Aš „išsitaškau“ savo mintimis su savo vaikais. Atrodo, turi mintį, gauni gabesnį vaiką ir viską atiduodi jam. Išdalijame dalį savo idėjų. Džiaugiuosi, kad mes galime čia kurti ir surengti parodą. Šiandien aš prisiliečiau prie medžio, parodoje pristatomi mano darbai iš medžio. Paprasčiausia mediena, kuri jau nugyventa, netinkama, supuvusi, suskilusi… Darbai padaryti iš to, kas liko. Kūryba yra smagus dalykas, ir man, ir kolegoms, manau, padeda sugrąžinti protą į vietą. Po darbo užsidarau savo dirbtuvėse, sėdžiu su medžiu ir medituoju.“

Mokytoja M. Krajinskienė antrino Audriui, tikindama, jog mokytojai tikrai save išdalija mokiniams: „Aš labai daug savo laiko skiriu mokiniams, ypač jų paruošimui olimpiadoms. Aš labai daug mokinių paruošiu. Mano mėgstamiausia technika yra piešiniai ant šilko ir vėlimas.“
Mokytojai atsisveikino vieni kitiems linkėdami kūrybingumo, bendravimo ir dar susitikti ne vienoje parodoje.

Aurelija SERVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content