Kūrybingų žmonių dėka Viekšniai gražėja

Vieną iš pagrindinių Viekšnių miesto aikščių papuošė kalvio Česlovo Pečetausko sukurtas „Saulučių šokis“.

Šią vasarą Viekšniai pasipildė miestiečius bei svečius džiuginančiomis dovanomis – jomis pasirūpino kūrybinių idėjų nestokojantys žmonės.

Idėja puoselėta ilgai

Kalvis Česlovas Pečetauskas, prieš ketverius metus pagerbtas Savivaldybės garbės ženklu „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“, Viekšniams padovanojo savo sukurtą kompoziciją „Saulučių šokis“. Šalia vieno iš miesto simbolių – paminklo Biržiškų šeimai – jau pastatyti trys beveik dviejų metrų aukščio į akmenis įtvirtinti saulučių „medžiai“.

„Tai neįvyko vien pagalvojus ar vienu prisėdimu. Vieną saulutę pagaminau 2015 metais, kitą – po metų, trečią – pernai. Pastebėjus gerą, tuščią miestelio vietą, kyla kokia nors idėja. Tad ir šiuo atveju pirmiausia reikėjo įsivaizduoti, numatyti, kaip visa tai atrodys. Po to tarėmės su savivaldybės architekte, su paveldo specialistais, idėjai pritarė bendruomenė, kultūros centras, ja rūpinosi seniūnas. Ir šiemet sumanymą įgyvendinome“, – „Santarvei“ sakė Č. Pečetauskas.

Ne dėl garbės ar laurų

Sunku būtų išvardyti visas kalvio iniciatyva mieste įrengtas kompozicijas ar skulptūras – tai ir metalinė violončelė, ir Šv. Florijono skulptūra, ir angelas progimnazijai atminti, ir dar daug kitų.
„Kodėl visa tai darau? Tai mano žmonos gimtinė, čia aš įkūriau kalvę, čia man patinka gyventi ir norisi ką nors padovanoti Viekšniams. Tai darau ne dėl garbės ar laurų, bet stengiuosi, kad miestas, jo erdvės būtų gyvesnės, gražesnės… Kai pastačiau šią kompoziciją, visi džiaugėsi, o kartu džiaugiausi ir aš“, – kalbėjo Č. Pečetauskas.

Viekšniuose vyko kūrėjų pleneras, po jo kultūros centre liko trys medžio drožybos darbai tema „Amatai sukūrė Viekšnius“. Kitų metų kalvio ir Viekšnių bendruomenės planuose yra pastatyti šiuos darbus prie estrados ir tuo užpildyti Amatininkų kalnelio erdvę.

Pagyvino naktinį vaizdą

Seniūnijos pastatą šią vasarą papuošė du šviečiantys miesto herbai, kuriuos gimtiesiems Viekšniams padovanojo verslininkas Vitalijus Plastininas, taip pat pagerbtas už Mažeikių rajono vardo garsinimą, aktyvią sportinę veiklą, iniciatyvas ir paramą puoselėjant gimtojo krašto aplinką. Tiesa, Savivaldybės įsteigtas garbės ženklas „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ viekšniškiui įteiktas pernai.
V. Plastininas sakė, kad jį įkvėpė kalvio pavyzdys.

Naujai pagamintas Viekšnių miesto herbas yra patvarus ir pagyvina naktinį miestą –
tamsiuoju metu šviečia.

„Kalbėjausi su seniūnu apie miesto problemas, pažiūrėjome, kad senojo ženklo rėmas nebelaiko, kilo idėjų, ką galime padaryti. Suradau, kas pagamintų herbo rėmą iš aliuminio, jis laikys ilgai. Dabar ir pats tuo džiaugiuosi – kai naktį pravažiuoji pro šalį, herbai įrėmina pastatą ir gražiai atrodo. Kodėl to ėmiausi? Noriu, kad miestas atrodytų reprezentatyviai, kad aplinka džiugintų akį. Be to, ir galimybių turėjau“, – „Santarvei“ pasakojo verslininkas.

Tai ne pirma dovana miestui iš viekšniškio bendrovės – ne taip seniai miestelio ugniagesių gelbėtojų komandai V. Plastinino iniciatyva buvo padovanotas 1997 m. laidos gaisrinės automobilis „Mercedes“, kuris pakeitė nuolat gedusį 40-ies metų gaisrinės automobilį.

Planai mėgsta tylą

Bendravimas, kalbėjimasis – kitų būdų pasiekti, kad miestas būtų gražesnis, nėra. Tuo neabejoja ir tai deklaruoja Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius.

„Kūrybingų ir idėjų nestokojančių žmonių, kurie ir nori padėti, ir gali, ir padeda, yra nemažai. Šie du darbai gal yra labiau matomi. Techniniuose sprendimuose mums labai praverčia Dariaus Jurkaus ir Ginto Nekrašo pagalba. Menui neabejingų Stasio Jankaus, Vilmanto Lukausko, Sigito Kazlausko ir kitų grožį jaučiančių miestiečių iniciatyva rengiamos dailės darbų, fotografijos parodos, įvairios kompozicijos“, – talentingus ir bendruomenės reikalams neabejingus viekšniškius vardijo seniūnas.
K. Kryžius pridūrė: ir dabar žmonės turi minčių, idėjų, kaip Viekšnius padaryti dar patrauklesnius, tačiau, kol jos neįgyvendintos, planų geriau neskelbti.

Pasak jo, idėjų ir planų yra daug, tačiau jis laikosi nuostatos, kad jeigu jas įvardini – sunkiai po to pavyksta įgyvendinti, geriau apie jas kalbėti tada, kai jos jau virsta kūnu. Blogiausia, kai paskelbi iš anksto, o nespėji laiku, nors tai nepriklauso nei nuo vienos, nei nuo kitos, o nuo trečios pusės.
Jau dabar seniūnas su V. Plastininu yra aptaręs du aktualius ir įdomius darbus, susijusius su Viekšniais, tačiau, kai jie bus atlikti, tada ir bus galima džiaugtis.
Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto