Kvitų loterija pirkėjų įpročius keičia palengva

Norintiesiems dalyvauti tereikia registruoti kasos aparatų kvitus. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Valstybinės mokesčių inspekcijos teigimu, jos organizuojamas pirmasis šalyje kvitų žaidimas spėjo sulaukti didelio susidomėjimo.
Nėra statistikos, kiek mažeikiškių dalyvauja tokioje loterijoje, tačiau, laimint savaitinius prizus, sėkmė jų neaplenkia.

Tikslas – kova su šešėliu

Čekių loterijos pradžia buvo paskelbta praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Ja siekiama kovoti su šešėliu, skatinti žmones pirkti tik legaliai. Norintiesiems dalyvauti tereikia registruoti kasos aparatų kvitus, gautus už įsigytas prekes bei paslaugas maitinimo, remonto, kirpimo įstaigose ar turgavietėse.
Dalyvauti loterijoje turėtų skatinti jei ne kilnūs tikslai, tai bent piniginiai prizai. Kas savaitę dešimt laimingųjų apdovanojami 200 eurų vertės prizais, o kartą per mėnesį vienas žmogus gali laimėti ir 5 tūkstančių eurų prizą.
„Santarvė“ domėjosi, ar tokia loterija pakeitė mažeikiškių įpročius neimti čekių, o paslaugos tiekėjų – jų ir nesiūlyti.

Didelių pokyčių nepastebėjo

Turgavietėse kalbinti prekeiviai tokią akciją vertina skeptiškai. Esą jie ir iki akcijos pirkėjams išmušdavo kvitus, tik retas juos imdavęs. Kodėl? Nes kvitai esantys tik nereikalinga kamšatis piniginėje.
Kokia situacija dabar? Tais pačiais maisto produktais prekiaujantys prekeiviai ją komentavo skirtingai. Vieni teigė nepajutę jokio skirtumo ir rodė ant prekybos stalo, prie kasos aparato, besimėtančius pirkėjų paliktus čekius. Kiti juos net traukė iš šiukšliadėžių…
Kodėl patys prekeiviai meta juos lauk, o ne bando su jais dalyvauti loterijoje? Vieni teigė neturintys tokiems žaidimams laiko, kitų manymu, dešimt laimingųjų per savaitę – per maža tikimybė laimėti, tai neverta vargti, įvedinėjant prašomus duomenis.
Kad ir kaip būtų keista, jeigu tikėtume prekeiviais, dažniausiai kvitų prašo vyresni žmonės, net pensinio amžiaus. Yra ir etatinių čekių surinkėjų.
„Nieko neperka, tik kvitų prašo. Surenkame net iš šiukšliadėžių“, – kalbėjo mėsos produktais prekiaujanti Marytė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Kvitų loterija pirkėjų įpročius keičia palengva”

 1. Eifelis parašė:

  Eifelio prekybos centre prekiaujantys prekybininkai neduoda niekada čekių. Kaip jų VMI netikrina. Esu ir batus, ir baltinius, ir vaikiškus rūbus pirkęs, bet kad muštų į kasą dar neteko matyti. Pinigus paima ir deda ne į kasos aparatą, o į stalčių. Kažkoks ten košmaras, daugiau niekur taip Mažeikiuose namačiau.

 2. Tik parašė:

  nereikia sakyti, kad prekeiviai VISADA duoda čekius. Tai iš kur pinigai vokeliuose atsiranda, jei ne iš neapskaitytų pajamų.

 3. Mokyklos valgyklose parašė:

  Negauname čekių ir mokyklų valgyklose. Mokiniai nedrįsta prašyti, o kitiems motyvuoja, kad dar neįprato naudotis kasos aparatu.

 4. Viešbutyje parašė:

  Rugelis praėjusią savaitę buvau- jokio čekio nedavė. Pinigiukai į kišenę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto