Kyšio mažeikiškiam teisėjui byla vis dar teismuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad Kauno apygardos teismo teisėjo, kaltinto mažeikiškio teisėjo papirkimu, byla perduodama iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Kiti šios istorijos, įvykusios prieš dvejus metus, dalyviai jau nuteisti.

Kauno apygardos teismo teisėjui Ramūnui Antanavičiui kaltinimas buvo pareikštas dėl to, kad jis, svečiuodamasis pas Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėją, tiesiogiai jam davė 600 eurų kyšį už tai, kad kitam asmeniui sumažintų teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.
Ši istorija prasidėjo dar 2017 metų vasarą, kai taip buvo bandoma padėti mažeikiškiam verslininkui, kuris Laisvės gatvėje įkliuvo prie vairo neblaivus (1,16 promilės girtumas). Policija jam skyrė 300 eurų baudą ir metams atėmė teisę vairuoti. Būtent šio termino sumažinimas ir lėmė, kad į mažeikiškį teisėją iš pradžių kreipėsi kaunietis teisėjas, po to 1000 eurų dydžio kyšiu jį bandė papirkti tuometinis Mažeikių rajono apylinkės prokuroras Žilvinas Gžimaila, į kurį kreipėsi kitas mažeikiškis verslininkas.
Verslininkas buvo nubaustas 6 026 eurų bauda, buvęs prokuroras – 5 272 eurų dydžio bauda, o bylą išnagrinėjo kitas Mažeikių teisėjas ir paliko policijos nutarimą galioti.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Kyšio mažeikiškiam teisėjui byla vis dar teismuose”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto