L. Graužinienė įspėjo: reikia žinoti patį blogiausią scenarijų

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė visus politikus ragina atsakingai vertinti įvykius Ukrainoje. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė visus politikus ragina atsakingai vertinti įvykius Ukrainoje ir įspėja, kad iš Rusijos galima tikėtis paties blogiausio scenarijaus.

V. Putino siekiai – akivaizdūs

„Tos nuotaikos ir tas pojūtis ypač rimtos situacijos, grįžus iš Ukrainos, labai stiprus. Todėl noriu kalbėti rimtai apie tai, kad visi politikai, nepaisant to, kad vyksta rinkimai, turi labai atsakingai kalbėti, vertinti. Man vakar tiesiog buvo kraupu, kai išgirdau iš kai kurių kolegų, kad jie žavisi V. Putino kalba. Tai reiškia, kad mes dar nesusivokėme arba tiesiog turime per mažai informacijos apie padėties sudėtingumą“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė, neseniai grįžusi iš Kijevo.
Seimo Pirmininkė antrino Prezidentei Daliai Grybauskaitei, teigusiai, kad Rusijos vadovas V. Putinas nori perbraižyti Europos žemėlapį.
„V. Putino siekiai – susigrąžinti buvusios Tarybų Sąjungos ribas“, – neabejojo politikė.

Ekonominiai vertinimai – primityvūs

L. Graužinienė neslėpė, kad susitikusi su Ukrainos vadovais iš jų išgirdo nuogąstavimus, kad V. Putinas bandys po savo sparnu priglausti visą Ukrainą ir tik ties Ukraina nesustos.
„Vakar V. Putinas savo kalboje labai aiškiai įvardijo. Reikia labai atidžiai išanalizuoti jo kalbą, nes ji buvo ne šiaip sau pasakyta. Buvo užuominos ne tik Pabaltijui, buvo užuominos Vokietijai ir taip toliau. Taigi tai buvo tokia stipri viešųjų ryšių kalba, labai stipri, apgalvotai paruošta tam, kad psichologiškai paveiktų žmones ir sudarytų galingos valstybės ir galingo vadovo įspūdį, tam kad ir veiksmai po to būtų pateisinami. Tai situaciją vertinu labai rimtai, ir mes, visi valstybės vadovai, turime labai atsakingai žiūrėti į tą situaciją“, – sakė L. Graužinienė.
Perklausus, kurie parlamentarai žavėjosi V. Putino kalba, Seimo Pirmininkė patikslino, kad tai buvo tik pavieniai atvejai, tačiau jų neįvardijo ir vertino kaip informacijos stoką.
„Galbūt žmonės tai vertina labai primityviai, vertina per verslo prizmę, dujų tiekimo į Lietuvą prizmę. Taip, tai yra labai svarbu, bet šiuo metu jau kyla klausimas dėl ženkliai svarbesnių dalykų, t. y. išlikimo nepriklausoma valstybe, ir aš nenoriu gąsdinti žmonių, bet reikia žinoti ir patį blogiausią scenarijų, kuris gali būti. Duok Dieve, kad jo nebūtų“, – buvo įsitikinusi L. Graužinienė.

One Reply to “L. Graužinienė įspėjo: reikia žinoti patį blogiausią scenarijų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Taip tikrai taip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto