L. Graužinienė: planuose keisti mokyklų vadovų skyrimo tvarką nėra partinių interesų

ELTOS nuotrauka

Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė ramina Lietuvos tėvų forumo (LTF) atstovus, teigiančius, kad Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) valdantys Darbo partijos atstovai turi naujų planų keisti mokyklų vadovų skyrimo tvarką, kuri esą leistų įdarbinti lojalius partijai žmones.
„Nežinau, koks čia gali būti pagrindas ir kokie čia motyvai. Iš esmės yra nustatyta tvarka, kaip direktoriai turi praeiti visas procedūras, kas priklauso pagal įstatymą. Kiek žinau, yra sudaryta ministerijoje dar darbo grupė, kuri tobulina tą tvarką“, – interviu trečiadienio rytą sakė Seimo vadovė.
Pasak politikės, pavyzdžiui, šiuo metu kandidatams į vaikų darželio ar mokyklos vadovo vietą keliamos sąlygos yra vienodos, o reikalavimai kai kur turėtų būti aukštesni. ŠMM sudaryta darbo grupė šiuo metu būtent ir peržiūri šiuos kriterijus.
„Bet, kiek mane vakar informavo ministras, tai iš esmės didelių pokyčių nenumatoma. Tai aš tikrai nematau jokių čia partinių klausimų ar interesų. Taip tiesiog yra visur. Kad būtų patekta į valstybės tarnybą, taip pat reikia išsilaikyti bendrųjų gebėjimų testą ir po to dalyvaut konkurse. Tai čia jokių partinių interesų nėra“, – patikino Seimo Pirmininkė.
LTF trečiadienį rengia spaudos konferenciją apie tai, jog ŠMM valdantys Darbo partijos atstovai vėl užsimojo keisti mokyklų vadovų skyrimo tvarką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto