L. Linkevičius: daugumos lietuvių širdyse – rūpestis dėl Ukrainos

Linas Linkevičius. Eltos nuotr.

Daugiau nei 400 Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo Vašingtone dalyvių renginį pradėjo tylos minute, skirta Kijeve žuvusioms aukoms pagerbti.

Reikalauja sustabdyti smurtą

Anot vasario 18 d. renginyje dalyvavusio užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Lietuvai minint valstybės atkūrimą, daugumos jos žmonių mintyse ir širdyse – rūpestis dėl Ukrainos ateities.
„Šiomis dienomis Kijevo gatvėse sprendžiama Ukrainos ateitis. Reikalaujame Ukrainos vyriausybę nedelsiant sustabdyti smurtą ir kartu su opozicijos lyderiais sėsti prie derybų stalo dėl naujos vyriausybės sudarymo ir konstitucinės reformos“, – šimtams renginyje dalyvavusių JAV Kongreso narių, aukštų administracijos pareigūnų, diplomatų ir kitų garbių svečių teigė ministras.

Įteikti apdovanojimai

Už Lietuvos vardo garsinimą ir indėlį į demokratines vertybes jis Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo Nacionalinio demokratijos fondo prezidentą Karlą Geršmaną bei ilgametį Lietuvos garbės konsulą JAV Stasį Balzeką.
K. Geršmanui aukščiausias ministerijos apdovanojimas įteiktas už demokratinių institucijų Vidurio ir Rytų Europoje stiprinimą, S. Balzekui – už indėlį į Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimą ir puoselėjimą JAV, taip pat filantropinę veiklą.

Pasveikino Vyriausybės atstovai

Lietuvos ambasados JAV komercijos rūmuose organizuotame minėjime Lietuvą su Valstybės atkūrimo diena, be kitų garbingų svečių, sveikino ir JAV komercijos sekretorius Ernestas Monizas, renginyje dalyvavo Lietuvos ūkio ministras Evaldas Gustas.
Klausydamiesi Kęstučio Vaiginio džiazo kvarteto, svečiai turėjo galimybę paragauti tradicinės lietuvių virtuvės gaminių.

One Reply to “L. Linkevičius: daugumos lietuvių širdyse – rūpestis dėl Ukrainos”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tikrai taip.Baisu,kas siuo metu vyksta Ukrainoje.Kaip taip privede savo Tauta iki tokio baisaus jau,vd karo?! Reikia kuo skubiau tai nutraukti….Uzuojauta Tautai. Stiprybes. Uzuojauta zuvusiuju seimoms .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto