L. Linkevičius: kariniai stebėtojai neįleisti į Krymą

Linas Linkevičius. Eltos nuotr.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) kariniai stebėtojai neįleisti į Krymą, teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Vyks ir civiliai

ESBO rengia ir civilių stebėtojų misiją, patvirtino užsienio reikalų ministras. Pasak L. Linkevičiaus, Lietuva yra pasirengusi dalyvauti abiejose misijose. Į karinę stebėjimo misiją Lietuva nusiuntė du karininkus. Civilinei misijai taip pat jau atrinktas diplomatas.
Lietuvos diplomatijos vadovas tikisi, kad civiliai stebėtojai bus įleisti į Krymą.
„Mes labai norime (kad būtų įleisti – red.), bet negaliu garantuoti, nes mes matome, kad ten yra specifinė vadovybė, kuri nelabai eina į kontaktą su kitomis organizacijomis, bet viliamės, kad pavyks įtikinti“, – sakė L. Linkevičius.

Suformavo misiją Ukrainos prašymu

Ukrainos prašymu 15 ESBO šalių narių suformavo karinę stebėtojų misiją, skirtą įtampoms Krymo regione stebėti.
Pasak L. Linkevičiaus, šių misijų tikslas yra gauti objektyvios informacijos ir įtikinti Rusiją, kad kalbėtųsi su Ukraina.
JAV vyriausiasis atstovas prie ESBO Danielis Baeris sakė agentūrai Associated Press, kad kiekviena šalis siunčia po du asmenis.

ESBO pratęs mandato galiojimą

ESBO, kuriai priklauso 57 šalys, veikia bendru sutarimu, todėl dauguma stebėjimo misijų turėtų būti patvirtintos visų jos narių, taip pat ir Rusijos. Tačiau jos taisyklių nuostata leidžia šalių narių prašyti, kad kitos siųstų beginklius karinius stebėtojus ypatingais atvejais. D. Baerio teigimu, Ukraina pasinaudojo šia taisykle.
Ši misija turi savaitės mandatą, tačiau, JAV atstovo teigimu, ji galėtų būti pratęsta Ukrainos prašymu.

Perėmė kontrolę

Šeštadienį ginkluotos prorusiškos jėgos perėmė kontrolę kai kuriuose strateginiuose objektuose Krymo pusiasalyje.
Jos apsupo keltus, karines bazes ir pasienio postus. Rusijos laivai blokavo kelią dviem Ukrainos karo laivams išplaukti iš uosto Sevastopolyje, rašo AP.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto