L. Linkevičius: Lietuva nedviprasmiškai rems Ukrainos europinius siekius

Lietuvoje praėjusią savaitę vyko Ukrainos demokratinius siekius palaikantys mitingai. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė paramą Ukrainos suverenumui, nepriklausomybei bei teritoriniam vientisumui ir žada nedviprasmišką paramą šalies europiniams siekiams.
„Mes liekame tvirtai įsipareigoję remti Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, taip pat – Ukrainos europinę integraciją“, – sekmadienį išplatintame pareiškime teigia L. Linkevičius.

Rems europinę perspektyvą

Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškė nedviprasmišką paramą Ukrainos europiniams siekiams.
„Mes sveikintume ES asociacijos sutarties, įskaitant išsamaus ir visapusiško laisvosios prekybos erdvės susitarimo, pasirašymą, neatidėliojant, kai tik Ukrainos naujos demokratiškai išrinktos ir paskirtos institucijos bus pasirengusios tai padaryti“, – teigė L. Linkevičius.
Kartu ministras priminė vasario 10 dienos ES užsienio reikalų ministrų pareiškimą, kad Asociacijos susitarimas nereiškia ES ir Ukrainos bendradarbiavimo galutinio tikslo.
„Lietuva yra pasirengusi nedviprasmiškai remti Ukrainos europinę perspektyvą ir siekius taip pat ir po Asociacijos sutarties pasirašymo ir įgyvendinimo“, – sakė L. Linkevičius.

Džiaugiasi demokratiniais pokyčiais

Lietuvos diplomatijos vadovas numato bendradarbiavimą su naująja Ukrainos Vyriausybe, o ieškant išeičių iš ekonominių problemų, ministras sveikina ES įsipareigojimą remti Ukrainos siekius pasiekti susitarimą su tarptautinėmis organizacijomis.
„Mes vertiname pasirengimą, kurį signalizuoja Tarptautinis valiutos fondas, pradėti konsultacijas dėl ekonominės ir finansinės pagalbos su nauja Ukrainos Vyriausybe“, – teigė L. Linkevičius.
Lietuva, ministro žodžiais, sveikina demokratinius pokyčius Ukrainoje ir Aukščiausiosios Rados lyderystę šiame procese. Lietuvos diplomatijos vadovas džiaugiasi per šias dvi dienas Kijeve priimtais naujais įstatymais, taip pat – tais, kurie dar bus priimti, kurie įveda naują konstitucinę sistemą, įtvirtina teisinę reformą.
„Mes ypač džiaugiamės, kad buvusi Ukrainos Premjerė Julija Tymošenko atgavo laisvę bei jos sugrįžimu į aktyvų politinį gyvenimą“, – teigiama pareiškime.

Pagerbė žuvusiuosius

Pasak ministro, sprendimai atveria kelią greitai ir taikiai išspręsti politinę krizę, „į kurią buvusi Vyriausybė ir Prezidentas Viktoras Janukovyčius panardino šalį beveik prieš tris mėnesius, atmesdamas ilgai ruoštą Asociacijos sutarties su ES pasirašymą, taip pamindamas daugumos Ukrainos piliečių teisėtus lūkesčius“.
Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškime pagerbia „Ukrainos herojus, kurie paaukojo savo gyvybes dėl laisvės“, ir toliau reikalauja, kad nusikaltimai būtų ištirti, o atsakingieji patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto