L. Linkevičius: Lietuva priims EK pasiūlytą skaičių migrantų

ELTOS nuotrauka

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva savanoriškai priims Europos Komisijos (EK) rekomenduojamą skaičių pabėgėlių, nes EK siūlymai pagrįsti Vilniui priimtina logika.

Anot L. Linkevičiaus, Lietuvą tenkina formulė, pagal kurią po ES šalis paskirstyta dar 120 tūkst. pabėgėlių.
„Pagrindinis svoris skiriamas bendrajam vidaus produktui ir gyventojų skaičiui. Kitiems dalykams yra skiriama po 10 proc., bet jie tikrai nėra tokie reikšmingi, kad iškraipytų tą logiką, kuria mes norėtume vadovautis“, – Eltai sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Trečiadienį EK pateiktame plane kvotos sudarytos atsižvelgiant į priimančios šalies bendrąjį vidaus produktą (40 proc.), gyventojų skaičių (40 proc.), nedarbo lygį (10 proc.), taip pat į tai, kiek pabėgėlių kiekviena valstybė jau buvo priėmusi anksčiau (10 proc.). Remiantis šiais rodikliais, Lietuva turėtų priimti 780 papildomų pabėgėlių, todėl bendras žmonių skaičius išauga iki 1 105. L. Linkevičius pačios kvotos sąvokos nebuvo linkęs sureikšminti.
„Esmė, ar šalis prisiima naštą, ar neprisiima. Mes prisiimame, esame solidarūs, ir tai yra svarbiausia. O solidarumas ir prievarta sunkiai įgyvendinami (…) todėl mes prisiimsime savanoriškai tą rekomenduotiną skaičių, nes jis atitinka mūsų supratimą“, – kalbėjo ministras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto