L. Linkevičius: savanoriškai esame pasiruošę priimti daugiau migrantų

Linas Linkevičius. Eltos nuotr.

Neformalioje ES užsienio reikalų ministrų taryboje Liuksemburge dalyvavęs Linas Linkevičius teigia, kad Lietuva pasiruošusi pagal išgales priimti daugiau pabėgėlių, nei planuota, jei visas žmonių skirstymo procesas vyks savanoriškai.

Ieškoma sprendimų

Ministras taip pat teigia, kad būsimą Europos Komisijos (EK) planą dėl 160 tūkstančių migrantų paskirstymo Bendrijos narės vertina nevienareikšmiškai.
Pasak L. Linkevičiaus, būsimas EK planas Taryboje aptartas tik abstrakčiai, tačiau šalys narės pateikė konkrečių pasiūlymų dėl Bendrijos sienų apsaugos, ekonominių migrantų atskyrimo ir efektyvesnio pabėgėlių stovyklų darbo.
„Kai kas įsivaizduoja, kad kvotos tai čia stebuklingas būdas išspręsti problemą. Kiti pasisako prieš kvotas. Ieškome tų sprendimų ir tikime, kad, kai rugsėjo 14 dieną susirinks vidaus reikalų ministrai, jau turėsime ką nors konkretesnio“, – Eltai sakė L. Linkevičius, nenorėjęs įvardyti konkrečių valstybių.

Kvotų sistema – dirbtinis dalykas

Ministras pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi solidariai prisidėti sprendžiant migrantų antplūdžio problemą ES, tačiau kvotų sistemą įvertino kaip dirbtinį dalyką.
„Tikrai dalyvausime sprendžiant kartu šitas problemas ir esame tikrai pasiruošę savanoriškai priimti ir didesnius skaičius, bet tie uždaviniai, kurie yra nuleisti iš viršaus – kvotos – tikrai ne vienintelė išeitis, kuri galėtų išspręsti šitą krizę“, – Eltai sakė ministras.
Pasak L. Linkevičiaus, itin svarbu įvardyti šalis, iš kurių žmonės bėga nuo persekiojimo ir karinių neramumų, o iš kurių – dėl ekonominių sumetimų.
„Labai nemažai yra tokių karinės prievolės amžiaus pabėgėlių, visi pametę dokumentus, bet visi turi savo „iPhone“ telefonus. Kyla klausimas, kur jie važiuoja ir kokiu tikslu, gal jie bėga nuo karo, o gal kaip tik gali tapti židiniu tam tikrų neramumų“, – pažymėjo L. Linkevičius.

Lietuvai –  2 100 pabėgėlių

Remiantis „Financial Times“ gautais dokumentais, Europos Komisija rugsėjo 9 dieną ES šalims siūlys pasidalyti 160 tūkst. pabėgėlių, kurie šiuo metu glaudžiasi Graikijoje, Italijoje ir Vengrijoje. Lietuvai iš šio skaičiaus tektų daugiau kaip 2 100 žmonių vietoje dabar sutartų 325 asmenų. Anot Lietuvos diplomatijos vadovo, tai nėra pirmas Komisijos pasiūlymas, tačiau dėl galutinių skaičių ir dalijimosi formos spręs ES šalių atstovai.
ES šalys anksčiau atmetė Komisijos pasiūlymą pagal kvotas priimti 60 tūkst. pabėgėlių, tačiau sutiko savanoriškai pasidalyti 40 tūkst. žmonių. Jungtinės Tautos ES ragina iš viso pasidalyti 200 tūkst. pabėgėlių. Kad Lietuvai gali tekti priimti daugiau migrantų, nei planuota anksčiau, patvirtino ir Premjeras Algirdas Butkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto