Labdara maisto produktais – didelė paspirtis

Nakvynės namų socialinės darbuotojos Zita Plechavičienė (kairėje) ir Ingrida Andriuškevičienė skirsto maisto produktų labdarą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių nakvynės namai jau trečią mėnesį dalyvauja labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ savaitinėse labdaros akcijose. Jų vadovai ir darbuotojai įsitikinę: mažeikiškių paaukoti produktai – gera paspirtis vargstantiems žmonėms.

Pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Didžiuosiuose Mažeikių prekybos centruose du kartus per metus: lapkričio pabaigoje ir balandžio pradžioje – vyksta „Maisto banko“ akcijos.
„Maisto banko“ Klaipėdos filialo vadovai Loreta ir Raimundas Danupiai, kurie yra sudarę sutartį su prekybos centru „IKI“, pernai pasiūlė Nakvynės namų direktoriui Antanui Krivickui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį bei dalyvauti savaitinėse labdaros akcijose. Sutartis buvo sudaryta iki Naujųjų metų, dabar pratęsta.
Mažeikiuose yra du „IKI“ prekybos centrai, abu dalyvauja savaitinėse labdaros akcijose. „Maisto banko“ Klaipėdos filialui priklauso ir Skuodo apskritis. Tad vienas akcijos dalyvių yra Skuodo rajono Ylakių globos namai.
Buvo sudarytas grafikas ir pasiskirstyta dienomis, kada kokia įstaiga ar organizacija vyks į prekybos centrus atsiimti labdaros. Trečiadieniai ir penktadieniai skirti ylakiškiams. Ketvirtadieniais į prekybos centrus vyksta Mažeikių nakvynės namai, pirmadieniais – Mažeikių socialinių paslaugų tarnyba, o antradieniais pas prekybininkus važiuoja Viekšnių bendruomenės centro darbuotojai.

Labdaros apskaita fiksuojama ataskaitose

Labdara gaunama maisto produktais. Tai – duona, sausainiai, pienas, kefyras, jogurtai, žuvis, dešrelės, vaisiai ir daržovės. Visos prekės pažymėtos data tos dienos, kuri yra paskutinė realizacijos diena.
„Prekės prekybos centre pasveriamos. Tada tampa aišku, kokiam skaičiui žmonių jas bus galima išdalinti, nes vienam asmeniui skiriama apie du kilogramus“, – „Santarvei“ pasakojo Nakvynės namų socialinė darbuotoja Zita Plechavičienė.
Labdaros svoris, taip pat ir prekių asortimentas kiekvieną kartą būna skirtingas. Kas mėnesį rašomos ir į „Maisto banko“ Klaipėdos filialą siunčiamos ataskaitos, nurodant, kiek asmenų ir už kokią sumą gavo labdaros.
Anot Z. Plechavičienės, gruodžio mėnesį maisto produktų labdaros buvo gauta daugiau, nes galbūt prieš Naujuosius prekybos centrai turėjo sukaupę didesnes jų atsargas.
„Sausį labdaros gavome mažiau, ypač – iš „IKI“ prekybos centro, esančio Sedos gatvėje. Galbūt tik mes likome nuskriausti, nes produktus atsiimame ketvirtadieniais. Gal tie, kas juos gauna savaitės pradžioje, to nepajuto“, – svarstė moteris.

Produktus gauna tie, kam jų labiausiai reikia

Produktus paskirstyti Nakvynės namuose Z. Plechavičienei padeda kolegė Ingrida Andriuškevičienė. Moterys išdalija maisto produktus ne tik šių namų gyventojams, kurie keičiasi ir vieną kartą labdaros gauna vieni, kitą – kiti. Maisto labdarą gauna ir socialiai remtinos šeimos, ypač auginančios daugiau vaikų. Šios šeimos, apie kurias informuoja Savivaldybės Socialinės paramos skyrius, yra nuolatinės labdaros gavėjos.
Pagal nurašymo aktus produktai gali būti paskirti ir savo reikmėms (iki 5 proc. gauto kiekio). Dalis produktų kartais būna nebetinkami vartoti. Dažniausiai tai būna daržovės ir vaisiai: suminkštėję agurkai ar pomidorai, įpuvę apelsinai. Tada tuos produktus tenka nurašyti.
Panašiu principu maisto produktų labdara paskirstoma ir Viekšnių bendruomenės centre. Ten, skirtingai negu Nakvynės namuose, gruodį labdaros gauta šiek tiek mažiau negu sausį. Gruodį ji skirta 139, o sausį – 147 žmonėms.
„Viekšnių bendruomenės centro moterys, suderinusios sąrašus su seniūnijos socialinėmis darbuotojomis, supakuoja maisto produktus ir juos išdalina. Labdarą gavusioms šeimoms tai  didžiulė paspirtis. Juk yra daugiavaikių šeimų, kurios net duonos, pieno neturi už ką nusipirkti“, – sakė Nakvynės namų direktorius.
Pasak A. Krivicko, Klaipėdoje „Maisto banko“ organizuojamos savaitinės labdaros akcijos vyksta jau seniai. Anot organizatorių, tokios akcijos pateisino lūkesčius, todėl ir buvo nutarta pabandyti jas organizuoti kituose Klaipėdos zonos miestuose.

One Reply to “Labdara maisto produktais – didelė paspirtis”

  1. Lucas parašė:

    DEJA, TAIP ir yra!! gerbiama Agne, ne Jus viena pbajesetote, ir ne tik maxese, manau DAUGUMA prekybcentriu Lietuvoje taiko ta pati zmoniu apgaudinejimo metoda!! Taigi, reikia daugmaz zinoti tos prekes kaina iki akcijos’ (bent jau tu prekiu kurias dazniau perkame, isidemeti). As oati taip pat n kartu esu pastebejus tokia gudria [ tiksliau= SUKTA + IZULIA] tu pardziu taktika!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto