Laisvalaikio mėgėjams – specialūs medaliai

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Medžioklė ir žūklė yra ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir rimtas užsiėmimas: jeigu žinoma, kad ilgus metus šioms laisvalaikio formoms skyrę žmonės yra pagerbiami Garbės medžiotojo ar žvejo vardais, tai nedaugelis žino, kad medžioklės ir žūklės plėtrai nusipelnę žmonės apdovanojami medaliais.

Pavadinti globėjų vardais

Medeinės (lietuvių mitologijoje – miško ir girių deivė, medžioklės globėja) ir Patrimpo (tekančių vandenų, derlingumo ir visokeriopos sėkmės dievo) medaliams Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Apdovanojimų komisijai pretendentus pristato rajonų medžiotojų ir žvejų draugijos.
Šiais medaliais apdovanojami ne tik medžiotojai ir žvejai, bet ir kitos institucijos ar asmenys – už pasiekimus, propaguojant kultūrą ir meną medžioklės ir žvejybos tematika (tai literatūros kūriniai, mokymai, medžioklės ir žvejybos žinių propagavimas, šios laisvalaikio formos populiarinimas visuomenėje).
Teikiant pasiūlymą pridedama medžiotojų ar žvejų būrelio, kurio narys yra kandidatas į apdovanojamuosius, narių nuomonė. Motyvavimas turi būti išsamus, tikslus, remtis konkrečiais faktais ir pagrįstais pavyzdžiais.

Sukelti reikalavimai

Anksčiau ilgamečiams ir medžioklei bei žvejybai nusipelniusiems draugijos nariams buvo suteikiami Garbės medžiotojo ar žvejo vardai. Šiais vardais buvo pagerbti ir keliolika mūsų rajono atstovų. Tačiau, kaip informavo Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas, šiuo metu garbės vardai suteikiami tik itin pasižymėjusiems draugijos nariams, nes nominantams keliami itin aukšti reikalavimai. Šių vardų pastaraisiais metais mažeikiškiams nebuvo suteikta.
„Norint pagerbti daugiau medžiotojų ir žvejų, buvo įsteigti Medeinės (medžiotojų) bei Patrimpo (žvejų) medaliai. Yra įsteigtas ir aukščiausias medžiotojų apdovanojimas „Huberto kryžius“, tačiau jis kol kas įteiktas tik vienam Lietuvos medžiotojui. Artimiausiu metu planuojama juo apdovanoti dar vieną draugijai nusipelniusį asmenį“, – sakė valdybos pirmininkas.
Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto