Laisvas žodis tebeauga su mumis

Pasak specialistų, pagrindiniai informacijos atrankos kriterijai – naujiena turi būti aktuali, objektyviai pateikta ir dominanti auditoriją. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gegužės 7-ąją minėsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Pirmoji gegužės savaitė nuo kitų skiriasi tuo, kad net dvi jos dienos vienaip ar kitaip dedikuotos laisvam žodžiui. Trečiadienį buvo minima Pasaulinė spaudos laisvės diena. Sekmadienis – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
Organizacija „Reporteriai be sienų“ kasmet rengia tradicinį Pasaulio žiniasklaidos laisvės indeksą. Šiame indekse Lietuva šiemet iš 35 pozicijos nukrito į 36. Toks kitimas neigiama linkme tarp daugiau nei dviejų šimtų pozicijų fiksuojamas jau kelerius metus iš eilės.
Ekspertų teigimu, Lietuvos žiniasklaida žinoma kaip nepriklausoma ir galinti laisvai kritikuoti vyriausybę, bet stambiojo verslo interesus ji paliečia ne visada.
Rubrikoje „Piliečių klubas“ Mažeikių rajone gyvenančių, iš šio krašto kilusių ar su spauda, žiniasklaida susijusių žmonių prašėme pasidalinti mintimis apie tai, kiek, jų nuomone,  šiandieninėje žiniasklaidoje yra laisvės.
Ką apie laisvą spaudą, žiniasklaidą galvoja „Piliečių klubo“ pašnekovai – skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Laisvas žodis tebeauga su mumis”

  1. E.V. parašė:

    Laisvas žodis nereiškia, kad kiekvienas kalba ir rašo ką nori. Visada reikia galvoti prieš rašant ar tariant žodį. Kitaip gali atsidurti melagio ir kvailio vietoje, kokioje atsidūrė ir apsimelavusi „Santarvė“.

  2. Laukiam parašė:

    Laukiam medienos klasterio ir arenos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto