Laižuviškiams – apie Kalėdų pasakas ir dainas

Mokyklos archyvo nuotr.

Laižuvos miestelio bibliotekoje seniūnijos darbuotojams, bendruomenės atstovams ir patiems aktyviausiems skaitytojams vyko integruota atvira pamoka „Pasakų apie Kalėdas veikėjai“.

Ištraukas skaitė mokiniai

Integruotą pamoką vedė Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Irena Kiudulienė bei muzikos mokytoja Justina Mišeikienė.
Lituanistė I. Kiudulienė pasakojo, kad ištraukas apie Kalėdas iš pasakų, pasakojimų skaitė mokyklos mokiniai. Daugiausiai tai buvo vieno garsiausių pasakų kūrėjų Hanso Kristiano Anderseno tekstai, neapsieita ir be Šarlio Pero bei kitų pasakininkų kūrybos.

Akcentuotos dainų ypatybės

Muzikos mokytoja parinko Lietuvoje dainuojamų kalėdinių dainų, pabrėžta, kodėl jos kalėdinės ir kokios jų ypatybės.
„Nemažai kalbėjome ir apie advento laikotarpio tradicijas bei papročius, kurių Lietuvoje išties nemažai. Manau, kad tokios pažintinės pamokos reikalingos, juolab kad jas galima integruoti – šiuo atžvilgiu literatūra ir muzika puikiai papildo viena kitą“, – kalbėjo I. Kiudulienė.
Laižuvos miestelio bibliotekos vedėja Janina Remutytė padėkojo mokiniams ir mokytojams už bendradarbiavimą ir padovanojo pačios padarytą Kalėdų eglutę.

Mokyklos archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto