Laižuvoje iškils paminklas istorijai

Laižuvoje paminklas iškils vadinamajame trikampyje, kuris yra tik įvažiuojant į miestelį. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Iš Laižuvos kilusio Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Jono Liaučiaus iniciatyva Laižuvos miestelyje bus pastatytas paminklas kaip padėka kuršiams, žemaičiams ir lietuviams, gynusiems Lietuvos valstybę.

Pradėti pirmieji darbai

J. Liaučius „Santarvei“ pasakojo, kad savo idėją derino su Savivaldybės architektais, Laižuvos seniūnija, bendruomene.
Apsitarus su laižuviškiais buvo nutarta, kad paminklą reikėtų statyti vadinamajame trikampyje, esančiame tik įvažiavus į Laižuvą. Numatyta sutvarkyti ir patį trikampį: jį paverti poilsio zona su suoleliais, akmeniniais takais.
Jau pradėti pirmieji darbai: atvežta smėlio, akmenų, ruošiamasi lieti pamatą.

Tikimasi pagalbos

Dar šiemet bus išlietas pamatas, atlikti kai kurie kiti paminklo statymo darbai, bet paminklą užbaigti tikimasi iki kitų metų vasaros.
Signataro teigimu, nukelti darbus kitiems metams tekę dėl finansinių sunkumų. Kitąmet tikimasi dalį reikalingos sumos gauti iš Savivaldybės aplinkos rėmimo specialiosios programos.
Apytiksliais skaičiavimais, paminklui ir trikampio teritorijai sutvarkyti reikėtų apie devynių tūkstančių litų. J. Liaučius tikisi, kad gal bus sulaukta rėmėjų, ketinama organizuoti rinkliavas.
Jau dabar padėti darbais siūlosi verslininkai, seniūnija, ūkininkai.

Padėka už valstybę

Dviejų metrų aukščio paminklas su kario bareljefu bus kaip padėka kuršiams, žemaičiams ir lietuviams, 600 metų kovojusiems už Lietuvos valstybės išsaugojimą. Dešinėje pusėje bus ietis – kaip pergalės ženklas, kairėje – dvyliktojo amžiaus kirvukas, naudotas apsiginti.
Paminklas bus pažymėtas dvigubu kryžiumi, nes tokie buvo paplitę Žemaitijoje. Apačioje – žemaitiškai išrašytas užrašas. Taip norima išsaugoti nykstančią žemaičių tarmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto