Laižuvoje jau apsigyveno šv. Velykų dvasia

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=516 template=caption]Laižuva jau gyvena Velykų nuotaikomis. Pagrindinė jo gatvė išpuošta pavasario prisikėlimo šventės simbolika. Grožėtis pasipuošusiu miesteliu bus galima iki Atvelykio.

Pasitinka

Vos tik įvažiavus į miestelį išvysti milžiniškus margučius, tolėliau, lyg kviesdama užeiti, stovi  Velykinė bobutė su vaikais. Žaismingumo miesteliui suteikė gatvėse tarsi išbarstyti geltonsnapiai viščiukai ir šiaudiniai kiškučiai. Miestelio papuošimo organizatoriai ir įgyvendintojai sakė, kad vienas pagrindinių akcentų – šventoriuje stovinti didžiulė vaza su dar didesnėmis verbomis. Pavasarinės nuotaikos Laižuvai suteikia ir pačių laižuviškių rankomis padarytos kelios dešimtys šiaudinių ir poroloninių gėlių žiedų.

Papuošė laižuviškiai

Prie miestelio papuošimo prisidėjo aktyviausi bendruomenės nariai ir Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos bendruomenė.
„Visi šie velykiniai simboliai – tai mūsų laižuviškių mėnesio darbo rezultatas. Aktyviausi gyventojai triūsė negailėdami nei laiko, nei jėgų“, – sakė Laižuvos bendruomenės pirmininko pavaduotoja ir viena iš miestelio papuošimo idėjos autorių Edita Vasiliauskienė.
Pasak jos, Laižuvoje yra labai daug gabių, talentingų ir iniciatyvių žmonių, kurie ne tik noriai įsijungia į įvairias veiklas, bet ir pamoko kitus, kaip pasigražinti ar pasipuošti savo buitį.

Vyks mokymai

E. Vasiliauskienė pasakojo, kad ir šį kartą aktyviausi laižuviškiai pasidalins patirtimi – ketvirtadienį visi norintys išmokti ar pamatyti, kaip yra pinama iš vytelių ar šiaudų, pasigrožėti gėlininkių darbais bei sužinoti, kaip pasigaminti paveikslą iš žuvies kaulų kviečiami atvykti į Laižuvos kultūros centrą. Čia pusę dviejų popiet vyks edukaciniai mokymai.
Taip pat veiks paroda, kurioje bus demonstruojami laižuviškių rankomis pagaminti darbai.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje. 

One Reply to “Laižuvoje jau apsigyveno šv. Velykų dvasia”

  1. Laura parašė:

    Tikrai šauni idėja sugalvota

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto