Lašišų ir šlakių labui žuvitakiai jau atidaryti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos apsaugos agentūra paankstino šiemetinės lašišinių žuvų neršto ir migracijos rudeninio laikotarpio pradžią, todėl joms savaite anksčiau nei paprastai sudarytos tinkamos sąlygos įveikti kliūtis migruojant į aukštupius neršti.

Vyksta intensyvi lašišų ir šlakių migracija

Šalies lašišiniuose vandens telkiniuose esančių hidroelektrinių savininkai įpareigoti rugpjūčio 24 d. atidaryti žuvitakius – anksčiau, nei numato Tvenkinių naudojimo ir priežiūros tipinės taisyklės.
Taip nuspręsta lašišinių žuvų labui, remiantis ichtiologų pateikta informacija.
Šiemet lašišinėse upėse intensyvi lašišų ir šlakių migracija vyksta jau nuo rugpjūčio pradžios, reproduktoriai pradeda būriuotis ties užtvankomis.
Atsižvelgusi į ankstyvą šių žuvų rudeninį migracijos laikotarpį, Aplinkos apsaugos agentūra nustatė, kad šiemet jis prasideda rugpjūčio 24 d. ir tęsiasi iki gruodžio 31 d.

Yra grėsmių, kad lašišinių žuvų ištekliai nukentės

Tvenkinių naudojimo ir priežiūros tipinės taisyklės numato, kad žuvų neršto ir migracijos laikotarpis Lietuvoje yra nuo balandžio 1 d. iki birželio 30 d., o lašišiniuose vandens telkiniuose – papildomai nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. , ir tuo laiku žuvitakiai turi būti atidaryti. Tačiau šios taisyklės suteikia teisę Aplinkos apsaugos agentūrai nustatyti kitą žuvų neršto ir migracijos laikotarpį.
Jeigu šiemet šis laikotarpis nebūtų paankstintas, nukentėtų lašišinių žuvų ištekliai – besibūriuojančios prie užtvankų sekliame vandenyje jos tampa labai lengvu grobiu brakonieriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto