Latviai siūlo bendrai derėtis dėl tiesioginių išmokų ir statyti pieno perdirbimo gamyklą

ELTOS nuotrauka

Latvijos žemės kooperatyvų asociacija (LŽKA) siūlo Lietuvos ir Estijos žemdirbiams bendromis jėgomis derėtis su Europos Sąjunga dėl didesnių tiesioginių išmokų už kvotinį pieną, o pieno sektoriaus krizę esą padėtų įveikti, jei ūkininkams pavyktų pastatyti pieno perdirbimo gamyklą.
Apie tai rašo agroverslo naujienų portalas „Agroeta“.

Gamintojams reikia sėsti prie derybų stalo

„Esame verslininkai, kuriems pavyko užkariauti Rusijos rinką. Tai didelė rinka, bet sykiu ir sudėtinga rinka, kurioje ne kiekvienas gali dirbti. Deja, politikų sprendimais visas mūsų darbas nuėjo perniek“, – sako kooperatyvo „Piena celš“ valdybos pirmininkė ir asociacijos pirmininko pavaduotoja Ilzė Aizsilniecė.
Jos teigimu, Baltijos šalių pieno gamintojams vertėtų sėsti prie derybų stalo ir aptarti bendrą strategiją, kaip iš Europos Komisijos išsireikalauti didesnių tiesioginių išmokų už kvotinį pieną.

Baltijos šalis EK turėtų remti labiau

Lietuvą, Latviją ir Estiją asociacijos pirmininko pavaduotoja pavadino Europos Sąjungos „buferine zona“, kurią Europos Komisija turėtų labiau paremti dėl Rusijos sankcijų išprovokuotų padarinių pieno sektoriui.
„Šiuo metu pieno supirkimo kainos pasiekė 2009 metų lygį ir išgyventi tapo nebeįmanoma (…). Raginu visus pieno gamintojus susitarti dėl pieno miltų gamyklos statybos Latvijoje“, – siūlo „Piena celš“ valdybos pirmininkė I. Aizsilniecė.

Kai situacija pagerėja, idėja užmirštama?

Paklaustas, ar būtų įmanoma Lietuvos, Latvijos ir Estijos pieno gamintojams bendromis jėgomis statyti tokią gamyklą, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas ir ŽŪK „Pienas LT“ valdybos narys Bronius Markauskas teigė abejojąs tokia perspektyva.
„Iš tiesų mes ne vieną kartą latviams siūlėme prisidėti prie pieno perdirbimo gamyklos Lietuvoje statybų, bet tas etapas jau praeitas. Gaila, kad idėja gimsta tik tada, kai prasideda problemos, o kai situacija pagerėja, tą idėją visi užmiršta. Nemanau, kad tai realu“, – sako B. Markauskas.
ŽŪK „Pienas LT“, vienijantis per 200 pieno gamintojų, nuo 2013 metų vidurio stato pieno perdirbimo gamyklą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto