Latvių nerimas, kad įvedus eurą maistas pabrangs, nepasiteisino

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Latvijos gyventojų nerimas, esą maisto produktų kainos išaugs įvedus eurą, nepasiteisino – maisto kainos Latvijoje augo tiek pat, kaip ir kitose Baltijos šalyse, pareiškė „Swedbank“ Privačių finansų instituto direktorė Adriana Kaulinia.

Mažiausiai brango Lietuvoje

Produktų krepšelis keturių asmenų šeimai per metus daugiausia brango Estijoje – 4,3 proc., o mažiausiai Lietuvoje – 3,2 proc. Latvijoje, įvedus eurą, maisto produktų krepšelio kaina išaugo 4,1 proc.
Baltijos šalių sostinių prekybos centruose 2014 m. vasarį produktų krepšelio vertė keturių asmenų šeimai, kaip ir prieš metus, didžiausia buvo Latvijoje – 332 eurai, o mažiausia – Lietuvoje – 289 eurai.

Daugiausia perka mėsos ir žuvų produktų

„Swedbank“ Privačių finansų instituto duomenimis, būtent Latvijos namų ūkiams maistui teko skirti didžiausią dalį savo biudžeto. Latvijoje šeima maistui išleidžia 27 proc. savo pajamų, Lietuvoje – 24 proc., Estijoje – apie 18 proc.
Kaip ir pernai (pinigine išraiška), didžiausią dalį (apie 35 proc.) maisto produktų krepšelio sudarė mėsos ir žuvų produktai, apie 16 proc. – duona ir grūdų gaminiai, tiek pat – pieno produktai, o daržovės ir vaisiai – atitinkamai 13 ir 10 proc.

Naudojasi nuolaidomis

Visose trijose Baltijos šalyse daugiausia pabrango pieno produktai ir daržovės.
Optimalus produktų krepšelis brangiausias Latvijoje, todėl latviai aktyviau nei lietuviai ir estai naudojasi nuolaidomis bei akcijomis parduotuvėse.
Kompanijos „Nielsen“ duomenimis, produktų, parduotų su nuolaida, dalis Latvijoje sudaro 41 proc. Lietuvoje – 38 proc., Estijoje – 33 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto