Lauko diena – proga pamatyti ir pasitarti vietoje

Lauko dienoje dalyvavęs mokslininkas Vytautas Liakas (viduryje) rapsų augintojams išsakė patarimų, atsakė į klausimus. Rūtos ČAPLINSKIENĖS nuotr.

Į Lauko dieną, kurios tema – aliejinių žemės ūkio kultūrų auginimas, rinkosi ne tik rapsus auginantieji, bet ir ketinantys tai daryti. Ne vieną į renginį atviliojo ne tik galimybė įsitikinti, kaip sekasi kitiems ūkininkams, bet ir pasiklausyti docento Vytauto Liako įžvalgų, patarimų.

Lauko dieną „Patirtys, priemonės, tikslai auginant aliejines kultūras“ organizavusi Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Mažeikių rajone Rūta Čaplinskienė apgailestavo, kad tos dienos planus šiek tiek pakoregavo kiaurai smelkiantis lietus, neleidęs apžiūrėti daugiau pasėlių.
Tekę apsiriboti trimis ūkiais, kuriuose žieminiai rapsai pasėti skirtingais tarpueiliais.
Pavyzdžiui, plinkšiškio ūkininko Audriaus Vanago apžiūrėtas žeminių rapsų laukas yra pasėtas 50 cm tarpueiliais tiesioginės sėjos sėjamąja į minimaliai įdirbtą dirvožemį. Raimondo Juškos iš Krakių pasėliai pasėti tiesioginės sėjos sėjamąja 30 cm tarpueiliais. Urvikiškio Mariaus Liaugaudo ūkyje matyti žieminių rapsų pasėliai pasėti įprastiniais tarpueiliais.
„Visur naudotas minimalus žemės dirbimas – visi šie ūkininkai yra tausojančio ūkininkavimo šalininkai“, – pastebėjo R. Čaplinskienė.
Ūkininkai dalijosi patirtimi auginant rapsus, papasakojo aplankyto lauko istoriją: sėjos techniką, panaudotas makro ir mikro trąšas ir kitas priemones.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto