Laukuose – javapjūtės įkarštis

Kilometrinė eilė prie grūdų elevatoriaus piktina joje laukiančius vairuotojus. Autoriaus nuotrauka

Antrą savaitę tebesitęsiantys žemdirbiams palankūs orai leidžia rajono ūkininkams, bendrovėms nuimti javų derlių.
Jau nukulti rapsai, kombainai sukiojasi po kviečių ir kitų javų laukus. Įsibėgėjusi javapjūtė vyktų greičiau ir sklandžiau, jei žemdirbiams netrukdytų prie grūdų elevatorių nutįsusios derliaus pardavėjų eilės.

Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Viktorijos Šimkienės „Santarvei“ pateiktais duomenimis, šiemet rajone žemės ūkio kultūras yra deklaravę 2657 pareiškėjai ūkininkai. Jų pasėlių bendras plotas – per 65 tūkstančius hektarų.
Šiemet ūkininkams teks sudoroti 1642 hektarų plote esantį žieminių ir vasarinių rapsų derlių, žieminių javų deklaruota beveik 19 tūkstančių hektarų, vasarinių – per 15 tūkstančių.
„Santarvės“ kalbinti rajono ūkininkai visi kaip vienas sakė, kad derlingumas šiemet yra neblogas, bet prastesnė grūdų kokybė – javams trūko saulės, jie nepasisavino azoto, mažesnis grūdų glitimo procentas. Tad jei anksčiau grūdai būdavo ekstra klasės, dabar jie įvertinami II ar III klase, o tie, kurie buvo III ar IV klasės, dabar lieka tik pašariniai.
Ir vis tik mažeikiškiai ūkininkai šiemet pernelyg nesiskundžia javapjūtės orais ar derlingumu.  Didžiausias kliuvinys dabar – eilės prie grūdų supirktuvių. Įsibėgėjus javapjūtei laukti tenka ir prie Agrokoncerno grupės Mažeikių elevatoriaus, ir prie „Eurokormos“.
Trečiadienio rytą iš tiesų pamatėme ilgą grūdus atvežusios technikos eilę – nuo elevatoriaus ji tęsėsi iki pat Gamyklos gatvės sankryžos – beveik kilometrą. Grūdus atvežę vairuotojai sėdėjo saulės atokaitoje ir keikė supirkėjus.
„Sėdime čia – vieni nuo penkių, kiti nuo dar anksčiau – jau apie šešias valandas. Eilė beveik nepajudėjo, nuo elevatoriaus sugrįžo kelios mašinos. Saviškiai važiuoja be eilės, Mažeikiuose supirkimo vietų nedaug.
Laukuose stovi kombainai, nes ūkininkai neturi kur dėti grūdų, sandėlius ne visi įsirengę… Dėl tos eilės pyksta čia gyvenantys žmonės – esą užstojame įvažiavimus, trukdome normaliam eismui, vakar net policija buvo atvažiavusi“, – vienas per kitą piktinosi vyrai.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*