Laužus užkūrė, pažeisdami taisykles

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad kurti laužus galima tik nustatytose vietose, laikantis saugaus atstumo nuo namų ar kitų statinių.
Rugpjūtį jiems tris kartus teko vykti į vietas, kur laužai kūrenti, pažeidžiant priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Laužus degino nepaisydami taisyklių

Pirmadienio vakarą ugniagesiams gelbėtojams teko vykti į Lazdynų gatvę – čia, šalia gyvenamųjų namų, prie tvenkinio, buvo užkurtas laužas. Jį pareigūnai užgesino parankinėmis priemonėmis.
Rugpjūčio 3-iosios naktį iš Buknaičių buvo pranešta, kad deginamos šiukšlės. Ugniagesiai nustatė, kad laužas deginamas, nesilaikant saugių atstumų, todėl šiukšles deginusi moteris jį privalėjo užgesinti.
Dar vienas iškvietimas ugniagesius pasiekė iš Parko gatvės – kaimynai pasiskundė dėl stipriai rūkstančių dūmų. Saugos taisyklės ir čia buvo pažeistos, gyventojas laužą degino, nesilaikydamas jokių saugių atstumų. Jį užgesino ugniagesiai gelbėtojai, kurie taip pat pravedė prevencinį pokalbį su gyventoju.

Bauda nedidelė, galimi nuostoliai – milžiniški

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip per 30 metrų nuo statinių. Už priešgaisrinės saugos teisės aktų pažeidimus, dėl kurių gali kilti gaisras ar sprogimas, gyventojams gresia bauda nuo 20 iki 70 eurų.
„Bauda nedidelė, tačiau žala, jei nuo laužo užsidegs koks nors pastatas, bus didžiulė ir apie tai žmonės turi pagalvoti – ar neatsargiai deginamos šiukšlės to yra vertos.
Gaila, bet turime ne vieną liūdną pavyzdį, kai nuo laužo pakilusi menka kibirkštis, vėjo nunešta į stogo palėpę, sukelia didžiulį gaisrą“, – sakė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*