Ledo ritulininkai laukia arenos atidarymo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų rajone jau eilę metų sportinę veiklą vykdo net du ledo ritulį propaguojantys klubai „Ledera“ ir „Smūgis“. Nors abiejų klubų statusas skiriasi, tačiau jų tikslas bendras – populiarinti šią azartišką sporto šaką, siekti, kad ji būtų prieinama kiekvienam mažeikiškiui.

Rengia mėgėjų pirmenybes

„Lederos“ klubas susibūrė prieš vienuolika metų, kai keletas ledo ritulininkų atsiskyrė nuo tada gyvavusios Mažeikių „Ledo“ ekipos ir pradėjo treniruotis mūsų miesto ledo arenoje. Nuo pat pirmų dienų mažeikiškiai glaudžiai bendradarbiavo su Šiaulių „Ledo linijos“ žaidėjais – pastarieji padėdavo „Lederai“ rungtyniauti ir siekti apdovanojimų Brocenės rengiamuose čempionatuose, o mažeikiškiai šiauliečiams padėjo rungtyniauti Rygoje rengiamose pirmenybėse.
Pastaruosius ketverius metus „Ledera“ organizuoja Mažeikių rajono mėgėjų atvirąsias ledo ritulio pirmenybes, kuriose tradiciškai dalyvauja „Lederos“, Latvijos, Telšių ir Šiaulių „Sakalo“ komandos. 2016–2017 metų sezoną tiek vykusiose pirmenybėse, tiek po to surengtame „Lederos“ taurės turnyre triumfavo latviai – Saldaus rajono ledo ritulininkai.
„Mūsų klubo tikslas – rengti rajono mėgėjų pirmenybes, kad jose galėtų žaisti visi, neatsižvelgiant nei į amžių, nei į buvimo ant ledo stažą, – čia gali rungtyniauti ir tie, kurie jau pradėjo žaisti prieš dešimt ar penkiolika metų, ir tie, kurie tik dabar atėjo ir bando savo jėgas ledo ritulyje. Jeigu mūsų komanda dalyvautų kokioje nors lygoje, tai tikrai pradedantieji minučių ant ledo turėtų nedaug, o gal iš viso per rungtynes nepasirodytų. Todėl mes ir norime, kad visi pajustų varžybų skonį, o ne vien žaistų treniruotėse“, – sakė klubo vadovas Algis Liubavičius.

Problema – maža aikštelė

Mažeikių ledo ritulio klubas „Smūgis“ jau skaičiuoja septintus metus, kai grupė mėgėjiškai žaidusių ledo ritulininkų susibūrė į komandą, pakvietė kelis aplinkinių rajonų sportininkus ir pradėjo rungtyniauti Vakarų Lietuvos „Žemaitijos ledo“ čempionate.
„Šiose pirmenybėse esame tapę ir nugalėtojais, užėmę ir antrą, ir trečią vietas. Praėjusį sezoną taip pat reguliariajame čempionate žaidėme sėkmingai, užėmėme trečią vietą, tačiau jau pirmajame atkrentamųjų varžybų rate nusileidome plungiškiams ir netekome teisės kovoti dėl medalių“, – praėjusį sezoną apžvelgė klubo vadovas Artūras Jokšas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto