Lėšų mokytojams ieškos Premjeras ir švietimo ministrė

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė antradienį Premjerui pristatys ministerijos pasiūlymus, kaip streikuojantiems pedagogams rasti 7 milijonus eurų neperskirstant valstybės biudžeto.

Susitarimas pasiektas?

Kreiptis į Vyriausybę dėl papildomų lėšų ministerija nusprendė po pirmadienį pasiekto susitarimo su streiką paskelbusiomis pedagogų profesinėmis sąjungomis.
A. Pitrėnienė visų mokytojų algų kėlimui nuo rugsėjo taip pat pažadėjo surasti ne 5, o 6 mln. eurų iš ministerijai skirtų asignavimų.
Ministerija kol kas nenurodo, kur bus ieškoma lėšų, tačiau Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas žurnalistams yra sakęs, kad 7 mln. eurų būtų galima rasti apribojant valdininkų komandiruočių išlaidas, tuščias darbo vietas valstybinėse įstaigose.

Kreipsis į Prezidentę

A. Butkevičius pirmadienį vakare dar kartą pareiškė, kad dėl 7 mln. eurų šalies biudžetas peržiūrimas nebus, ir A. Pitrėnienę paragino siekti kompromiso su mokytojais.
Su Vyriausybe nesutarus dėl šių papildomų lėšų skyrimo, ministerija ir profsąjungos pagalbos žada kreiptis ir į Prezidentę Dalią Grybauskaitę.
Septynis susitikimus su Vyriausybės atstovais jau surengusios profsąjungos nuo vasario 22 d. yra paskelbusios neterminuotą streiką.

One Reply to “Lėšų mokytojams ieškos Premjeras ir švietimo ministrė”

  1. Pilietis parašė:

    Premjere vienu streikler ar Abrahamo tanku maziau nepasiduokit koncervatoriu isterijai Grybauskaites Landsbergio isterija persidave premjerui!Premjere pirkite vienu tanku maziau ir uzteks pedagogams.Is Sodros isimtas milijardas pirkti gynklams. Kur dar monstras terminalas i diena uz terminalo nuoma mokam berods milijona ar tai“ geras biznis“?Man atrodo tai monkes biznis kaip sako amerikonai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto