Liberalizuojamas Darbo kodeksas

ELTOS nuotrauka

Gegužę Seimui turėtų būti pateiktas naujas Darbo kodeksas projektas, liberalizuosiantis darbo santykius. Tai sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Ketina sumažinti socialines įmokas

„Darbo kodekso pataisoms buvo pritarta ir buvo priimtas po to sprendimas, kad šitas Darbo kodekso pataisas arba dalį tų straipsnių, kuriuos šiandien Vyriausybės posėdyje svarstėme, inkorporuotume į bendrą socialinio modelio paruoštą įstatymų paketą, kuris jau pradedamas svarstyti Trišalėje taryboje. Po to iš Trišalės tarybos visas įstatymo paketas atkeliauja į Vyriausybę ir Vyriausybė įsipareigoja atsižvelgti į socialinių partnerių pateiktus pasiūlymus, pastabas ir balandžio mėnesį turėtų visus tuos pasiūlymus ir tuos įstatymų projektus išnagrinėti ir jau gegužės mėnesį atiduoti Seimui“, – trečiadienį žurnalistams po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė Ministras Pirmininkas.
Pataisomis siūloma, kad įmonės, užtikrinančios pusantro karto didesnes algas nei šalies vidurkis ir turinčios profesines sąjungas bei nebaustos už nelegalų darbą, galėtų kur kas lanksčiau priiminėti sprendimus atleisti darbuotojus. Numatoma ir kitų pataisų.
Pasak Premjero, rengiamame įstatymų pakete kalbama ne tik apie darbo santykių reguliavimą, bet ir socialinius dalykus, kaip tam tikrą pensijų sistemos pertvarką, socialinės įmokos 1 proc. punktu sumažinimą juridiniams asmenims.

„Turime būti modernesni“

A. Butkevičius atmetė teiginius, esą taip teikiama liberalizuoti Darbo kodeksą, tokios nuostatos nebuvo ir Lietuvos socialdemokratų partijos rinkimų programoje.
„Tas žodis (liberalizavimas, – red.) kai kam gal labai sukelia tokį nemalonumą. Noriu pasakyti, kad mes (ir socialdemokratai) aiškiai pasisakome už darbo santykių lankstesnį reguliavimą. Tai nereiškia, kad darbo santykių reguliavimas bus lankstesnis, tai jau bus taikoma kažkokia prievarta atleisti darbuotojus. Ne, mes turime galvoti ir apie lengvesnį darbuotojų priėmimą, lengvesnes sąlygas, pavyzdžiui, įsidarbinant studentams vasaros metu“, – tikino Premjeras.
A. Butkevičius taip pat pabrėžė, kad Lietuva yra 124-oje vietoje pasaulyje pagal darbo santykių reguliavimą ir pagal tai atsilieka nuo kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos. Lankstūs darbo santykiai, anot Vyriausybės vadovo, labai svarbūs pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas, paskatinti ekonomikos augimą, naujų darbo vietų sukūrimą, lengvesnį įsidarbinimą jaunimui.
„Tai tikrai pasenusią sistemą privalome keisti, turime būti modernesni“, – įsitikinęs Premjeras.

One Reply to “Liberalizuojamas Darbo kodeksas”

  1. Enriko parašė:

    Matau – Mazeikiai dar nepabude – jokios reakcijos i si slykstu darbo kodekso sunaikinima – greit jis taps tualetinio popieriaus vertes!!! Zmones bus oficialiai isnaudojami! Is darbo bus ismetami, kaip nukarse sunys i siukslyna!!! (Darbuotojai bus engiami, kaip viename blogai pagarsejusiame maisto prekiu prekybos „koncerne“ Mazeikiuose …)
    Atsibuskite, zmones! Kol dar nevelu! UZKIRSKIME KELIA OFICIALIAM VERGVALDYSTES ITEISINIMUI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto