Lietuva apgailestauja dėl skaidrumą mažinančio Rusijos sprendimo

Rusijos kariuomenė. EPA-ELTA nuotr.

Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl vienašališko Rusijos sprendimo, kuris mažina skaidrumą ir pasitikėjimą tarp kaimyninių valstybių bei nutraukia konstruktyvaus karinių inspektorių bendradarbiavimo tradiciją.
Rusijos Federacija informavo apie Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos dvišalio susitarimo dėl papildomų pasitikėjimo ir saugumo priemonių nutraukimą.
2001 m. susitarimas numatė, kad šalys kasmet keisis informacija apie įprastines karines pajėgas Lietuvos Respublikoje ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje pagal Įprastinės ginkluotės Europoje sutarties (CFE) reikalavimus. Taip pat šalys susitarė kasmet rengti po vieną papildomą vertinimo vizitą pagal Vienos dokumentą dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių, kurį vykdydavo kariuomenės ginklų kontrolės inspektoriai.
Rusijos Federacija dar 2007 m. suspendavo CFE sutarties įgyvendinimą ir 2008 m. sustabdė pasikeitimą informacija dvišalio susitarimo pagrindu su Lietuva. Šiuo metu atsisakyta ir likusios susitarimo dalies įgyvendinimo.
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vienos dokumentas dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių yra politiškai įpareigojantis instrumentas ESBO šalims keistis informacija apie karines pajėgas, ginkluotę, numatomas karines pratybas ir kitą karinę veiklą, taip pat rengti inspekcijas ir vertinimo vizitus, siekiant didinti skaidrumą, pasitikėjimą, karinį bendradarbiavimą ir sudaryti sąlygas išsiaiškinti klausimus dėl neįprastos karinės veiklos ir prisidėti prie konfliktų prevencijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto