Lietuva galės eksportuoti mėsą į JAV

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

JAV pareigūnai žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei telefonu patvirtino, kad Lietuva gaus leidimus mėsos produktų eksportui už Atlanto.

Perspektyvi ir turtinga rinka

JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) pareigūnai V. Baltraitienę informavo, kad Vašingtone oficialiai baigti viešieji svarstymai dėl eksporto leidimų suteikimo. Viešieji svarstymai JAV vyko nuo praėjusių metų gruodžio. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, oficialus informaciją patvirtinantis raštas bus gautas penktadienį.
„Tai puiki žinia, Lietuvos mėsos produktams atsivėrė nauja, perspektyvi ir turtinga rinka. Mūsų produktai yra aukštos kokybės, todėl tikrai patiks Amerikos vartotojui“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Lietuva antra valstybė ES, kuriai suteikta ši galimybė

2013 metų pabaigoje JAV inspektoriai Lietuvos mėsos perdirbimo įmonėse atliko auditą ir parengė šalies gamintojams palankią ataskaitą. Lietuva tapo antra valstybe Europos Sąjungoje po Airijos, kuriai suteikta galimybė eksportuoti jautieną į JAV.
Anot Žemės ūkio ministerijos, JAV maisto saugos tarnyba dabar turi patvirtinti sertifikatus, kurie jau buvo surengti iki leidimų išdavimo patvirtinimo. Įmonės, norinčios eksportuoti mėsą į JAV, su šia tarnyba taip pat turės suderinti produkcijos žymėjimą.
Derybos su JAV dėl eksporto leidimų buvo pradėtos 2004 m. Po gyvulių spongiforminės encefalopatijos protrūkio Europoje 1999 m., iki šiol tokį leidimą turėjo tik Airija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto