Lietuva gavo labai daug, teigia Premjeras

Europos Sąjungos lyderiai po ilgų diskusijų penktadienį susitarė dėl 2014-2020 metų biudžeto projekto. EPA-ELTA nuotr.

Ministras Pirmininkas sveikina pasiektą susitarimą dėl Europos Sąjungos (ES) naujos finansinės perspektyvos ir mano, kad atsižvelgiant į bendrą ES situaciją Lietuva gavo labai daug.


Tikisi teigiamo poveikio

„Džiaugiamės, kad po ilgų derybų pavyko pasiekti sutarimą dėl naujos Europos Sąjungos finansinės perspektyvos. Šis susitarimas reikšmingas visai ES, o Lietuvai, gavusiai daugiau nei buvo galima tikėtis, tai – itin didelis pasiekimas. Ignalinos atominės elektrinės uždarymui skirta 450 mln. eurų su perspektyva, jog finansavimas nenutrūks ir po 2020-ųjų. Tai tikrai puikus rezultatas“, – apie Briuselyje pasibaigusias derybas dėl 2014–2020 metų ES finansinės perspektyvos sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Premjero teigimu, atsižvelgiant į bendrą ES situaciją – sunkmetį, bendrą biudžeto apkarpymą – Lietuva gavo labai daug.
„Istoriniu jau vadinamas sprendimas teigiamai paveiks daugelį mūsų gyvenimo sričių. Buvo išgirsti ir žemdirbiai, dėl kurių išmokų suvienodinimo vieningai derėjomės kartu su kaimynais. Iki 2020-ųjų tiesioginės išmokos mūsų ūkininkams turėtų didėti 70 proc.“, – A. Butkevičių cituoja Vyriausybės spaudos tarnyba.


Padidėjo 10 proc.

Penktadienį ES šalių vadovai sutarė dėl naujo daugiamečio bendrijos biudžeto 2014–2020 metų laikotarpiui. Nors bendras ES biudžetas buvo gerokai apkarpytas, Lietuvai pavyko išsiderėti 4 mlrd. litų daugiau nei gavome 2007–2013 metais. Bendras ES finansinės paramos Lietuvai paketas didėja beveik 10 proc. ir sudarys 44,5 mlrd. litų.
Parama žemės ūkiui – kaimo plėtrai ir tiesioginėms išmokoms sudarys 17,2 mlrd. litų. Tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbiams didės 70 proc. ir iki 2020 metų pasieks 196 eurus (676 Lt) už hektarą.
Lietuvai taip pat pavyko išsikovoti, kad nebūtų apriboti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo terminai. IAE uždarymas bus finansuojamas kaip numatyta Lietuvos stojimo į ES sutartyje. Einamosiomis kainomis 2014–2020 metų laikotarpiui IAE uždarymui skiriama 1,5 mlrd. litų (450 mln. eurų), taip pat 1,03 mlrd. litų (300 mln. eurų) nepanaudotų lėšų perkeliama iš dabartinės finansinės perspektyvos. Taigi iš viso per artimiausius septynerius metus IAE uždarymo darbams Lietuva galės panaudoti 750 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto