Lietuva investavo 1 mlrd. eurų ES lėšų

Naujausiais Finansų ministerijos duomenimis už atliktas investicijas projektų vykdytojams jau išmokėta 1 mlrd. eurų 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) lėšų.
Lietuva yra tarp pirmaujančių valstybių pagal 2014–2020 m. laikotarpio ES fondų lėšų panaudojimą.

Įgyvendinama per 5,5 tūkst. projektų

Finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė sako, kad ES investicijos išlieka vienu svarbiausių valstybės viešųjų investicijų šaltinių, todėl kiekvieną eurą privalu investuoti apgalvotai ir tikslingai. „Labai svarbu, kad visos ES investicijos prisidėtų prie ilgalaikio Lietuvos ekonomikos augimo“, – akcentavo viceministrė.
Naujausiais duomenimis, 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšomis įgyvendinama daugiau kaip 5,5 tūkst. projektų, kuriems skirta beveik 40 proc. šio laikotarpio lėšų – 2,5 mlrd. eurų. Iš jų 1 mlrd. eurų už atliktas investicijas jau pasiekė projektų vykdytojus.
Paskutiniais vertinimais, pagal ES investicijų spartą Lietuva yra pirma tarp naujųjų ES šalių bei trečia tarp visų narių. Daugiausiai lėšų investuota aplinkosaugos, susisiekimo, socialinės apsaugos, verslo bei energetinio efektyvumo srityse.

Investicijos jau „veikia“

ES investicijos jau pasiekė 296 įmones, suteikta 924 paskolos ar garantijos daugiabučių namų modernizavimui iš atsinaujinančių finansavimo šaltinių, 163 tūkst. gyventojų pagerinta vandens kokybė, daugiau kaip 32 tūkst. bedarbių dalyvavo užimtumo ir kvalifikacijos kėlimo programose, o socialinė pagalba suteikta daugiau kaip 3,7 tūkst. šeimų.
Atlikti vertinimai rodo, kad ES investicijomis įgyvendinami projektai turės svarios įtakos Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimui. Jis turėtų būti didesnis apytiksliai 1,7 proc. nei būtų be šių investicijų.
Skaičiuojama, kad iki 2023 m. kiekvienas iš ES 2014–2020 m. fondų investuotas euras atneš 1,88 euro nominalios BVP grąžos ir sukurs 12,6 mlrd. eurų papildomo BVP. Prognozuojant investicijų grąžą iki 2030 m. ji turėtų pasiekti 2,4 euro nominalios BVP grąžos. Lyginant su ankstesnių laikotarpių ES investicijų grąža, šio laikotarpio prognozuojamas investicijų efektyvumas yra gerokai didesnis.

Parengta pagal LR finansų ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto