Lietuva ir Lenkija pareikalavo didesnio dėmesio kiaulių marui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuva, pasitarusi su kaimyninėmis šalimis, pareikalavo, kad afrikinio kiaulių maro klausimas būtų svarstomas ne penktadienį Briuselyje vyksiančiame neeiliniame Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje, o būtų įtrauktas į spalio mėnesio darbotvarkę kaip diskusinis, o ne kaip informacinis klausimas.
„Neeilinio tarybos posėdžio akcentas bus Rusijos embargas, todėl neabejojame, kad kiaulių maro klausimas, įtrauktas į darbotvarkę kaip informacinis, nesulauktų deramo dėmesio ir rimtų diskusijų. Jį reikia perkelti į artimiausią tarybos posėdį“, – tokiam Lenkijos argumentui pritarė ir Lietuva. Tarybai pirmininkaujanti Italija su šiuo argumentu sutiko.
Tokie neeiliniai tarybos posėdžiai, skirti vienam konkrečiam ypatingos svarbos klausimui, yra labai reti – per pastaruosius kelerius metus toks posėdis rengiamas tik antrą kartą. Paskutinį kartą neeilinė taryba posėdžiavo, kai Vokietijoje įvyko bakterijų Escherichia coli sukeliamų infekcijų protrūkis. Perspėjimas vengti valgyti šviežius pomidorus, agurkus ir salotas Europos daržovių augintojams atnešė šimtus milijonų eurų nuostolių, taip pat išprovokavo diplomatinius barnius tarp Europos šalių.
Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis yra parengusi afrikinio kiaulių maro prevencijos ir kontrolės bei židinių likvidavimo priemonių programą ir kreipsis į Europos Komisiją dėl lėšų skyrimo šioms priemonėms įgyvendinti. Paramos bus prašoma trims pagrindinėms priemonių grupėms – maro prevencijai ir kontrolei, židinių likvidavimui ir paramai smulkiesiems kiaulių augintojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto