Lietuva žvalgosi alternatyvių Rusijai rinkų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rusijai taikant draudimus kiaulienos importui, Lietuva dairosi potencialių rinkų savo produkcijai likusioje pasaulio dalyje.

Kuriamos naujos ambasados

Premjeras Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui teigė, kad šiais klausimais dirbama su JAV, Kinija, kai kuriomis Afrikos valstybėmis, kalbamasi su Moldova, Skandinavijos šalimis.
„Rugsėjo pirmosiomis dienomis yra numatytas mano vizitas į Kiniją. (…) Nutarėme atidaryti ambasadą Pietų Afrikos Respublikoje. (…) Vyksta pokalbiai su Užsienio reikalų ministerija dėl dar vienos ambasados Brazilijoje“, – apie veiksmus, kurių imamasi, užsiminė A. Butkevičius.

Tikisi išspręsti problemą be teisminių ginčų

Tuo tarpu Europos Sąjunga (ES) antradienį kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) prašydama formalių konsultacijų dėl draudimo importuoti kiaules, šviežią kiaulieną ir kai kuriuos kiaulienos produktus iš ES.
Prašydama konsultacijų ES oficialiai inicijuoja PPO ginčą. Konsultacijos suteiks ES ir Rusijai galimybę aptarti šį klausimą ir rasti tinkamą sprendimą nesiimant teisminių ginčų. Jeigu konsultacijos nepasieks tenkinančio sprendimo per 60 dienų, ES gali prašyti PPO įsteigti grupę spręsti dėl Rusijos taikomų priemonių teisėtumo.
Premjeras A. Butkevičius teigė, kad procesai PPO gali užtrukti daugiau kaip dvejus metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto