Lietuvių kalbos ir geografijos egzaminų rezultatai nuvylė

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą rajone laikė 441 abiturientas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybiniai lietuvių kalbos ir literatūros bei geografijos brandos egzaminų rezultatai Mažeikių rajone nėra džiuginantys. Palyginus su anglų kalbos egzaminu, jie daug prastesni.


Pasisekė Gabijos gimnazistams

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą rajone laikė 441 abiturientas. Per šį egzaminą nepasisekė 47 dvyliktokams: jie egzamino neišlaikė.
Geriausias šio egzamino žinias parodė Gabijos gimnazistai: septyni jaunuoliai surinko 100 balų, Merkelio Račkausko gimnazijoje – du po 100 balų gavusieji abiturientai.
Nuo 1 iki 49 balų rajone surinko 232, nuo 50 iki 99 – 150 dvyliktokų.


Dvi prielaidos

Labiausiai lietuvių kalbos ir literatūros egzamine nesisekė Sodų vidurinės abiturientams: čia jo neišlaikė 19 dvyliktokų, 11 mokinių „krito“ Merkelio Račkausko gimnazijoje, 7 – Gabijos gimnazijoje. Po du dvyliktokus egzamino neišlaikė Viekšnių gimnazijoje ir „Jaunystės“ vidurinėje mokykloje, po vieną – Politechnikos, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinėje mokykloje ir Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje.
„Išvados dėl šio egzamino tik kelios: mūsų vaikai gimtąją kalbą moka prasčiau nei užsienio, arba buvo labai aukštos vertinimo normos“, – egzaminą komentavo Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.


Šimtukų nėra

Geografijos egzaminą rajone laikė 75 dvyliktokai, 100-tukų nėra nė vieno, keturi neišlaikiusieji, iš jų du – Sodų vidurinėje mokykloje, po vieną – Sodų vidurinės mokyklos suaugusiųjų klasėje ir Politechnikos mokyklos Viekšnių skyriuje.
Toliau egzaminas rajone įvertintas taip: nuo 16 iki 35 balų surinko 46 laikiusieji, nuo 36 iki 85 balų –  24, nuo 86 iki 99 balų gavo vienintelis abiturientas.

4 Atsakymai į “Lietuvių kalbos ir geografijos egzaminų rezultatai nuvylė”

 1. Gregorijui parašė:

  Na tau pačiam praverstų pasimokyti lietuvių kalbos gramatikos, nes apgailėtinai komentaras atrodo, nors teisybės jame yra. ;)

 2. Gregorijus parašė:

  Zmones nevyniokit Š.. i vata, prie ko dabar tie sokiai pokiai ar dar kazkas, zmones labiau gyenimisku dalyku mokyti reikia, kaip buityje isgyventi o ne kaip riestini ant a raides uzdeti.vaikus reikiamokyti kaip vinini ikalti kaip lempute isukti bulve nuskusti ir is kur gauti pinigo duonai. Nors vienam is cia bedarbiu sedinciu prireike gyvenimiskoje praktikoje analizuoti ka parase tipinis kaimo pijokas pries dvidesimt metu?

 3. mama R.A. parašė:

  Ne tik Račkauske šoka, dainuoja, deklamuoja…. GG irgi net aštuoni neišlaikė (vienas mokyklinio) . Yra šimtukų, yra kritimų- tokia egzaminų kasdienybė,, Mažiau pykčio, niekas prievarta nuo pagrindinės pareigos neatitraukia

 4. na štai parašė:

  ir pasirodė tikrieji rezultatai: gimnazijose vyksta tarptautinės ir respublikinės konferencijos, konkursai, kitokie pašaliniai renginiai, kurių metu kartais net pamokos nevyksta, vaikams trukdo mokytis? Ar dėl to, kad jos išgarsėtų reikia vaikus atitraukti nuo jų pagrindinės pareigos – mokytis. O kada mokytis, jei reikia šokti, dainuoti, deklamuoti eiles, priiminėti svečius… Ir še tau rezultatas: humanitarinėje gimnazijoje vienuolika neišlaikiusių lietuvių kalbos egzamino. Račkausko gimnazijoje tikrai kažkas vyksta ne taip. Patarimas vienas – pamirškite visus projektus ir pradėkit mokytis. Gėda dėl jūsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto