Lietuvoje mažėja emigracija

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje mažėja emigracija, tačiau daugėja nelegalių imigrantų, kuriems Lietuva tėra tarpinė stotelė, rodo naujausi duomenys.

Teigiami poslinkiai

„Galima pasidžiaugti, kadangi tos gairės yra priimtos mažiau kaip prieš metus, stebimos tendencijos, kad mažėja emigracija ir išvažiuoja mažiau žmonių negu ankstesniais metais, palyginus su paskutiniais trejais metais. Didėja grįžtančių Lietuvos piliečių, t. y. reemigracija, irgi per paskutinius trejus metus yra aukščiausias skaičius“, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Lietuvos migracijos politikos gairių įgyvendinimą pristatęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Pasak ministro, taip pat pastebima tendencija, kad, pataisius įstatymus, pavyko suvaldyti situaciją dėl nelegalių leidimų išdavimų – padaugėjo procedūrų, kur buvo atsisakyta išduoti leidimus, arba jie buvo panaikinti.

Daugėja nelegalų

Kita vertus, anot S. Skvernelio, neigiamas faktorius, kad matomi didėjantys nelegalios migracijos srautai per Lietuvos Respublikos sieną, ir tai liudija, jog šiuo metu Užsieniečių registracijos centras Pabradėje yra visiškai užpildytas. Pagrindiniai klientai, atkeliaujantys per Rytų sieną, yra Gruzijos, Afganistano piliečiai.
„Jie yra nelegalūs imigrantai, ir jų kryptis yra atgal, readmisija ir išvykimas iš šalies. Bet iš esmės, kalbant apie jų tolimesnes perspektyvas ir tikslus, ko jie siekia, tai Lietuva šiuo atveju yra tranzitinė šalis“, – aiškino S. Skvernelis.

Leidimų daugėja

Teigiamai vidaus reikalų ministras įvertino pakeistas įstatymines procedūras, pagal kurias į Lietuvą suteikiama galimybė atvykti aukštos kvalifikacijos darbuotojams, mokslininkams, tyrėjams ir jų šeimos nariams – vadinamųjų „mėlynųjų kortelių“, kurios skirtos aukštos kvalifikacijos darbuotojams atvykti, padidėjo tris kartus. Per metus buvo išduoti 94 tokie leidimai. Anksčiau šis rodiklis siekė 22 leidimus per metus.

2 Atsakymai į “Lietuvoje mažėja emigracija”

  1. migrantas parašė:

    Tikras melas! Kokiu tikslu reikia meluoti? Kaip migravo,taip ir toliau palieka Lietuva negalintys rasti darbo ir pragyventi tautiečiai.

  2. Lietuvė parašė:

    Eilinį kartą skleidžiamas melas. Emigracija nemažėja, o įgauna vis didesnį pagreitį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto